Urve Palo ei jätka sotside fraktsioonis

{{1534921440000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Kolmapäeval ministriametist ametlikult lahkunud Urve Palo ei jätka riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsioonis.

Vaatamata sellele, et Urve Palo lahkus omal soovil sotsiaaldemokraatide fraktsioonist ja istus juba kolmapäevasel erakorralisel istungil riigikogu saalis akna all koos teiste fraktsioonitute saadikutega, võib koalitsioon tema peale ka edaspidi loota, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma toetan seda koalitsiooni, ma toetan Jüri Ratase valitsust, selles ei ole üldse küsimus. Minu häälega võib see koalitsioon arvestada. Nagu ma olen ka öelnud, ma toetan kõiki olulisi otsuseid, sealhulgas riigieelarvet. Kui on mingid uued algatused, mis ei ole varasemalt kokku lepitud ja mis [ei ole vastuolus] minu põhimõtetega, siis ma hääletan ka teisiti, aga need ei ole usutavasti need, mis koalitsiooni lõhki ajavad," lausus Palo.

Sotside fraktsiooni liikme Rainer Vakra sõnul oli see Urve Palo enda otsus.

"Loomulikult Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonile tervikuna kogu see mäng ja selline väljaastumine ja suures sõnad selle juures ei ole rõõmu valmistanud. Aga see on iga inimese isiklik otsus ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonis Urve Palo ei jätka," ütles Vakra ERR-ile.

Vakra ütles veel, et Palo jääb riigikogu liikmeks. Lahkuma peab asendusliikmena Liisa Oviir.

Sotside fraktsiooni liige Kalvi Kõva märkis, et loomulikult on koalitsiooni liikmete arv täpselt piiri peal. "Ehk siis tuleb töine sügis, töine talv. Ma arvan, et saame hakkama," lisas Kõva.

President Kersti Kaljulaid rahuldas kolmapäeval Urve Palo tagasiastumispalve ja kinnitas tema asemel ettevõtlus- ja infotehnoloogiministriks Rene Tammisti.

Urve Palo lahkus SDE-st ja teatas, et astub ka ministrikohalt tagasi 22. juulil. "Olen kaalunud poliitikast lahkumist juba mõnda aega ja mulle tundub, et see aeg on nüüd käes. /.../ Lahkun hea tundega. Oleme nii erakonna, riigikogu kui ministeeriumi kolleegidega teinud koos palju."

Koalitsioonil on nüüd fraktsiooni liikmete arvu järgi 52 häält. Keskerakonna fraktsiooni esialgsest 27 liikmest jääb Olga Ivanova lahkumise järel alles 26, sotside fraktsiooni pärast Palo lahkumist 15 liikme asemel 14 ning Isamaa fraktsioonis on pärast Marko Mihkelsoni ja Margus Tsahkna lahkumist alles 12 liiget.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: