Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Soome valitsusel seisab tööhõivepoliitika tõttu ees usaldushääletus

{{1539673140000 | amCalendar}}
Soome parlamendi (Eduskunta) istungitesaal.
Soome parlamendi (Eduskunta) istungitesaal. Autor/allikas: twitter.com/SuomenEduskunta

Soome parlament hakkab teisipäeval arutama valitsuse tööjõupoliitikat ja vaidlusalust vallandamiseelnõu ning arutelu lõppeb kolmapäeval valitsuse usaldamise hääletusega, kirjutas Soome uudisteagentuur STT.

Vallandamiseelnõu pahandab ametiühinguid, mis plaanivad tegutseda eelnõu vastu. Valitsus ütles eelmisel nädalal, et tutvustab teisipäeval parlamendis oma seisukohta ning käivitab sellega menetluse, mis päädib usaldushääletusega parlamendis.

Valitsus ütles teates, et töötaja õiguskaitse on tõstnud tööhõive künnist eriti väikefirmades. Seepärast esitab valitsus parlamenti eelnõu, millega tahetakse leevendada vallandamise tingimusi alla 10 töötajaga firmades.

"Eelmainitud alusel jätkab valitsus väikefirmade tööhõive künnise vähendamist käsitleva valitsuse esituse ettevalmistamist, kui parlament avaldab valitsusele usaldust selles küsimuses," teatas valitsus pressiteates.

Kui juhtub, et valitsus ei läbi hääletust edukalt, siis peaks ta tagasi astuma.

"Nüüd saab parlament otsustada, kas see toetab valitsuse tulemusliku tööhõive liini ja lihtsustab ka mikrofirmade võimalust pakkuda töökohti," ütles keskkonnaminister Kimmo Tiilikainen Twitteris. Ta oli esmaspäeval peaministri asetäitja, kui valitsus otsustas menetlusega edasi liikuda.

Soome opositsioonilise SDP edumaa teiste erakondade ees kuuga suurenes

Soome opositsioonierakond Sotsiaaldemokraatlik Partei (SDP) on jätkuvalt riigi elanikkonna seas populaarseim erakond ning selle edumaa teiste ees kasvab, selgus teisipäeval lehe Helsingin Sanomat avaldatud küsitlusest.

Küsitluses oma eelistuse avaldanud inimestest 22 protsenti hääletaks parlamendivalimistel SDP poolt. Näitaja on kuuga võrreldes tõusnud 0,6 protsendipunkti.

Kindlal teisel kohal on Koonderakond 19,6 protsendiga, mida on eelmise kuuga võrreldes 0,1 protsendipunkti vähem.

Aasta algul olid erakondade positsioonid vastupidised. Tollal toetas Koonderakonda 21,9 ja SDP-d 19 protsenti vastanutest.

Peaministriparteid Keskerakonda toetaks nüüd 15,7 protsenti küsitletutest, mis on septembriga võrreldes 0,2 protsendipunkti rohkem.

Roheliste pikem langus ei näita peatumise märke. Nüüd on toetus 12 protsenti, septembris 12,9. Eelmise aasta oktoobris oli toetus 16,1 protsenti.

Vasakliidu toetus tõusis kuuga 0,2 protsendipunkti ja on nüüd 9,8 protsenti. Sel aastakümnel pole erakonna toetus HS-i küsitlustes nii kõrge olnud.

Rootsi Rahvapartei ja kristlike demokraatide toetus püsis sama -- vastavalt 4,4 ja 3,8 protsenti.

Valitsusse kuuluv Sinine Tulevik kaotas 0,2 protsenti toetusest ja see langes 1,4 protsendile.

Küsitluse teostas uuringufirma KantarTNS ja selle raames küsitleti üle 2300 inimest. Uuringu statistiline viga on suurema toetusega erakondade puhul umbes 2 protsendipunkti.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: