Karilaid: mul oleks keeruline asuda Eesti Panga nõukogu liikmeks ({{commentsTotal}})

Jaanus Karilaid
Jaanus Karilaid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna aseesimees ja riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid ütles, et Eesti Panga nõukogu esimees Mart Laar on teinud talle ettepaneku Eesti Panga nõukogu liikmeks asumiseks, ent Karilaid peab seda sammu liiga keeruliseks.

Karilaid kirjutas kolmapäeval Eesti Päevalehe arvamusartiklis, et tänab Laari tehtud ettepaneku eest, kuid tal on keeruline Eesti Panga nõukogu liikmeks minna.

"Eesti Panga nõukogu esimees Mart Laar kutsus kohtumisele ja erinevate teemade käsitluste all tegi ta ettepaneku. Ta küsis minu valmisolekut kõigepealt, kas ma oleksin nõus sellega. Ja protseduur näeb ette, et sel juhul nõukogu esimees konsulteerib erakonna esimeestega," ütles Karilaid ERR-ile.

Karilaidi sõnul arutati selle teema üle väikeses ringis ning ta ei tea, kuidas see meediasse jõudis.

"Parlamendiliikmena tahaks olla võimalikult vaba oma tegutemistega, et ei oleks huvide konflikti. Nii VEB fondi küsimus kui ka rahapesu vastane võitlus, nendega tahaks edasi tegutseda sajaprotsendiliselt," märkis Karilaid..

Karilaid märkis, et ta ei ole lõplikku otsust siiski veel langetanud. "Ma peaksin sel teemal veel kohtuma Eesti Panga nõukogu esimehega ja rääkima ka erakonna sees juhtkonnaga. Ma isiklikult ei ole lõplikku otsust teinud, aga ma tõin välja, miks võib olla keeruline seda kohta vastu võtta," sõnas ta.

Karilaiu sõnul suhtub erakond tema Eesti Panga nõukokku minemisse positiivselt. "Ma olen Jüri Ratasega sellest rääkinud. Temaga vestlusest sain mina küll aru, et ta suhtus sellesse positiivselt," lausus Karilaid.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: