Rummu Invest pole karjääri avalikuks veekoguks kuulutamisest huvitatud ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Rummu karjääris asuvast järvest võib tulevikus saada avalikult kasutatav veekogu juhul, kui keskkonnaministeerium nii otsustab. Avalikult kasutatava veekogu staatust soovib osaühing Matkajuht, järve atraktiivsema osa omanik Rummu Invest on selle vastu.

See, mis vee all tundub eelkõige põnev, on vales kohas vette hüpates ohtlik ja kuna ametlikku randa Rummus pole, on ujumine omal vastutusel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Suurema osa veealuse linna omanik Rummu Invest ei ole huvitatud, et karjäär muutuks avalikult kasutatavaks veekoguks, sest see sunnib tegema suuri investeeringuid.

"Ma kujutan ette, et see tähendab seda, et peab olema mingi ettevõte või riik, kes hakkab selle eest vastutama või heakorda tagama. See ei ole lihtne, sest selle endise tööstuskompleksiga, mis siia vee alla on uppunud, kaasneb väga palju riske," selgitas Rummu Invest üks omanikest Karl Biltse.

Praegu pääseb karjääri juurde eelneval kokkuleppel. Suvel müüb ettevõte kolme euro eest sissepääsupileteid, mille eest saab näiteks kasutada tualetti ja anda ära prügi. Kohalikud pääsevad sisse tasuta.

Rummu Invest hoiatas, et see kõik võib muutuda, kui Rummu karjäär muutub avalikult kasutatavaks veekoguks.

"Meil huvi puudub ainuüksi sellepärast, et siis võetakse meilt ära ka see minimaalne sissetulek. Praegu on kulud palju suuremad kui tulud ja sel juhul puudub meil ka huvi hoida seda territooriumi avatuna suvehooajal," rääkis Biltse.

Kohalik omavalitsus, Lääne-Harju vald, kes on samuti karjääriveekogu ühe osa omanik, on praegu seda meelt, et kuna seda paika juba inimesed aktiivselt kasutavad, siis võiks see olla ka avalikult kasutatavate veekogude nimekirjas. Kui nii läheb, on vallal on rohkem kohustusi.

"Kohustused tulenevad seadustest. Osa Rummu karjäärist ja järvest kuulub vallavalitsusele ja kui sellele maa-alale hakkab tekkima kohti, kus inimesed armastavad suplemas käia, siis terviseamet võib meile teha ettepaneku nimetada see avalikuks rannaks. Siis on volikogu otsustada, kas ta teeb seda või ei," selgitas Lääne-Harju valla abivallavanem Erki Ruben.

Keskkonnaministeeriumist kinnitati, et taotluse menetlemine on algusjärgus ja enne otsuse langetamist küsitakse omavalitsuse ja maaomanike seisukohti, mida veel tehtud pole.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: