ERR Moskvas: Venemaal arutatakse, kuidas tulevikus koolitulistamisi vältida

Foto: Pavel Rebrov/Reuters/Scanpix

Hiljutine koolitulistamine Krimmis on toonud endaga Venemaal kaasa arutelud teemal, kuidas taolisi tragöödiaid vältida. Soovitatakse keelata kindlaid arvutimänge ning karmistada relvaseadust.

18-aastane noormees tappis Kertši kolledžis 20 inimest ja lõpuks ka iseenda. Ekspertide hinnangul olid Vladislav Rosljakovil olid ilmselt psühholoogilised probleemid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Need tragöödiad ei toimu äkki ja spontaanselt. Neile eelneb alati pikk, mitmekuuline või mitmeaastane protsess - muutub inimese olek, käitumine ja suhted," selgitas laste psühholoogide ja psühhiaatrite assotsiatsiooni president Anatoli Severnõi.

Lähedased ja naabrid aga tulevase tapja probleeme ei märganud.

"Küsimus on selles, kas ta ise sai aru, et tal on abi vaja? Kahjuks lapsed ja noored ise saavad sellest aru harva, väga harva," ütles Severnõi.

Vähemalt üks kord aga Rosljakov siiski psühhiaatri juures käis - selleks, et saada tõend relvaloa saamiseks.

"Kui talle anti dokumendid, et ta saab osta tulirelva, siis siin ongi probleem, millest ma olen rääkinud juba neli aastat. Kui ta ei oleks seda luba saanud, ei oleks ta relva ostnud ja ei oleks saanud nii palju inimesi tappa," kommenteeris endine riiguduuma saadik, liikumise Õigus Relvale auliige Roman Hudjakov.

Venemaal kõlavad praegu üleskutsed paigaldada igasse kooli metalliotsijad ja relvastatud turvamehed ning keelata agressiivsed arvutimängud.

"Kui laps aktiivselt ja igapäevaselt mängib surmamänge, tapab inimesi, lõikab neid... Igal juhul normaalne psühholoog ütleks teile, et see võib edasi areneda iga inimese alateadvuses," ütles Hudjakov.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: