Video: vaata, kuidas president Kersti Kaljulaidi Vanuatul tervitati

President Kersti Kaljulaidi vastuvõtt Vanuatul
President Kersti Kaljulaidi vastuvõtt Vanuatul Autor/allikas: Kaader Facebooki videost

President Kersti Kaljulaid saabus esmaspäeval töövisiidile Vaikses ookeanis asuvale Vanuatule, kus teda harjumuspärasest eristuva tervitustseremooniaga vastu võeti.

Kaljulaid kohtus Port Vilas Vanuatu presidendi Tallis Obed Mosesega, kellega arutas kahe riigi suhteid, koostööd digivaldkonnas ning tutvustas Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kandidatuuri.

Eesti riigipea sõnul mõistab Eesti hästi väikeriikide muresid ning on valmis jagama oma kogemusi digiühiskonna ülesehitamisel. "Kiire digitaliseerimine annab väikestele riikidele olulise eelise ning aitaks näiteks ka saarestiku erinevates osades elavatel kodanikel oma riigiga paremini suhelda," lausus Kaljulaid. Vanuatu osaleb E-riigi Akadeemia ja Austraalia Strateegilise Poliitika Instituudi (ASPI) koostööprojektis Vaikse ookeani saareriikidega, mille eesmärk on tõsta sealsete valitsuste teadlikkust e-riigi kasuteguritest ja elektrooniliste teenuste pakkumise võimalustest.

Kaljulaidi sõnul jagab Eesti Vanuatu muret kliimamuutuste pärast. Maailma riskiraporti kohaselt on Vanuatu looduskatastroofidest kõige enam ohustatud riik.

President Kersti Kaljulaid kohtumisel Vanuatu presidendi Tallis Obed Mosesega Autor: Presidendi kantselei

Teisipäeval kohtub president Kaljulaid Vanuatu peaministri Charlot Salwai Tabismaga, parlamendi spiikri Esmon Saimoniga ning välisministri Ralph Regenvanuga.

Enne Vanuatule sõitmist oli Kaljulaid Austraalias.

Austraalia ja Okeaania visiidil üritab Kaljulaid koguda toetust Eesti kandideerimiseks ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks. 25. oktoobril suundub president Uus-Meremaale ning tema töövisiit lõpeb 2. novembril New Yorgis, kus ta kohtub ÜRO peasekretäri Antonio Guterresiga.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: