Galerii: Kaljulaid jõudis eksootilise ringreisi käigus Fidžile

President Kersti Kaljulaid jõudis oma Austraalia ja Okeaania visiidi käigus kolmapäeval Fidži vabariiki.

Kaljulaidi sõnul on Fidži tema suurust arvestades ÜRO-s ja rahvusvahelisel areenil väga nähtav, aktiivne ja edukas riik, mis on heaks eeskujuks ka teistele väiksematele riikidele. "Näiteks panustab Fidži elanikkonna suurust arvestades (900 000 inimest) sõduritega kõige rohkem ÜRO rahuvalvesse," märkis Kaljulaid.

Eesti riigipea kohtus Fidžil sealse presidendi Jioji Konousi Konrotega, kellega muu hulgas tulid jutuks piirkonna julgeolekuprobleemid, milleks on eelkõige kliimamuutused, suured tormid ja tervishoid.

Kohtumisel peaminister Josaia Voreqe Bainimaramaga kinkis Kaljulaid raamatu kaugest ja eksootilisest Eestimaast. "Kohtumisel rääkisime Fidži ja Eesti koostöövõimalustest rahvusvahelistes organisatsioonides, digivaldkonnas ning ka kõrghariduses. Näiteks käivad praegu läbirääkimised, et sõlmida ka vahetusüliõpilaste leping Tallinna Tehnikaülikooli ja Fidži Rahvusülikooli vahel."

Kaljulaid, kes on muu hulgas ÜRO naiste, laste ja noorukite tervise ning heaoluga tegeleva liikumise Every Woman, Every Child (EWEC) kaasjuht, kohtus Fidžil ka ÜRO esindajatega, et arutada piirkonna naiste ja laste tervishoiu olukorda

Käimasoleva töövisiidi raames juba Austraalias ja Vanuatul käinud Kaljulaid suundub neljapäeval Uus-Meremaale ning tema töövisiit lõpeb 2. novembril New Yorgis, kus ta kohtub ÜRO peasekretäri Antonio Guterresiga. Ringreisi eesmärk on koguda toetust Eesti kandideerimiseks ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: