Presidendi reis ümber maailma: Austraalia, Vanuatu, Fidži, Uus-Meremaa, USA

President Kersti Kaljulaid tegi enam kui kaks nädalat kestva töövisiidi Austraalias ja Okeaanias, mille peamiseks eesmärgiks oli koguda toetust Eesti kandideerimiseks ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks. Lisaks jõudis Kaljulaid ka Ameerika Ühendriikidesse, kus ta läbis New Yorgi maratonjooksu.

Kaljulaidi visiit algas 20. oktoobril, esmaspäeval alustas ta tagasilendu Eestisse.

Kaljulaid külastas Austraaliat, Vanuatut, Fidžit, Uus-Meremaad. Sealt edasi lendas ta Ameerika Ühendriikidesse, kus kohtus ta ÜRO peasekretär António Guterresiga. 

Eesti kandideerib ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks aastateks 2020-2021 ning konkureerib sellele kohale koos Rumeeniaga. Hääletus toimub järgmisel suvel. 

Austraalia töövisiidi käigus kohtus Kaljulaid Austraalia kindralkuberner Peter Cosgroveiga, kohaliku Eesti kogukonnaga ja osales Võitmatute mängude avatseremoonial, kus osalesid ka Eesti teenistuses viga saanud kaitseväe veteranid.

22. oktoobril oli Kaljulaid Vanuatul, kus ta kohtus president Tallis Obed Mosesega, ja Fidžil, kus kohtub oma kolleegi president Jioji Konusi Konrotega. 

25. oktoobril alustas president Kaljulaid töövisiiti Uus-Meremaale, kus sai kokku peaminister Jacinda Arderniga ning kindralkuberneri Dame Patsy Reddyga ning Vaikse ookeani saareriikide diplomaatiliste esindajatega.

Edasi suundus president Kaljulaid visiidile Ameerika Ühendriikidesse, kus ta esines Detroidis maailma linnapeade tippkohtumisel.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: