Noortele pakkus töövarjupäeval enim huvi kirurgiamet

Karjäärinõustamiskeskuse Rajaleidja töövarjupäeval tutvus üle 300 noore erinevate ametitega, kõige enam kandideeriti meditsiinivaldkonda.

Mona ja Elis on olnud kirurgierialast juba pikka aega huvitunud ning kolmapäeval avaneski neil võimalus näha, mismoodi see päriselt käib. Piiluda sai nii operatsioonisaali kui ka erakorralise meditsiini osakonda. Seal said nad ka ise aidata patsienti ravida, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Põhja-Eesti regionaalhaigla kirurg Mariliis Rauk tõi välja, et kogemus on ka talle hariv, sest noortega suheldes tuleb ära unustada spetsiifiline meditsiinikeel ja asjadest tuleb rääkida arusaadavalt.

"Liikusime noortega mööda maja ringi ja saime käia operatsioonitoas. Näitasin natuke, killukest sellest, mis meie kirurgi argipäeva töö on. Tegemist oli pimesoolelõikusega, mis oli kaamerakontrolli all. Seda nad lihtsalt vaatasid pealt, see tekitas emotsioone, kellel oli paha ja mõlemad tahtsid ära minestada. Aga see on täiesti normaalne esimesel korral nii reageerida," kirjeldas Rauk.

"Vaatepilt ei olnud nagu midagi hirmsat tegelikult," märkis Saue gümnaasiumi õpilane Mona.

"Pigem, et ei ole harjunud nägema sellist asja," lisas Vaida põhikooli õpilane Elis.

Haiglast lahkudes kinnitasid mõlemad tüdrukud, et töö tundus neile põnev ja mõte kirurgiks saada jäi alles ka pärast pimesooleoperatsiooni nägemist.

Põhja-Eesti Rajaleidja keskus vahendas tänavu töövarjutamise võimalust Tallinna ja Harjumaa ettevõtete ja asutuste juures kokku 323 noorele. Seekord oli soovijaid ka väljaspoolt Harjumaad. Töövarjutamiseks oli valikus 262 ametit, kust teiste seast kerkisid esile mõned populaarsemad erialad.

Kõige soovitumaks osutus erakorralise kirurgia üldkirurgi koht Põhja-Eesti regionaalhaiglas, mille oli oma esimese valikuna märkinud pea poolsada noort.

Populaarsuselt teine oli lennujuhi amet ning kolmas politseiametniku roll.

Kümme või rohkem sooviavaldust saadeti veel NUKU teatri grimeerija ja Rahvusringhäälingu fotograafi töövarjuks olemiseks. Palju pakkus huvi ka psühholoogi amet.

Nende erialade populaarsuse taga näeb Rajaleidja karjäärinõustaja ühelt poolt seda, et tegu ongi põnevate ametitega, kuid teisalt on nende valdkondade esindajaid palju nähtud meediast ja filmidest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: