Saudi kroonprints: Khashoggi tapmine on nurjatu roim

Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman.
Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman. Autor/allikas: Bandar Algaloud/Courtesy of Saudi Royal Court/Reuters/Scanpix

Saudi Araabia kroonprints mõistis kolmapäeval ajakirjanik Jamal Khashoggi tapmise hukka kui nurjatu roima ja kinnitas, et riik teeb Türgi võimudega koostööd õigluse võidutsemise nimel.

"Need, kes on selle kuriteo taga, võetakse vastutusele ning lõpuks võidutseb õiglus," kuulutas prints Mohammed bin Salman Ar-Riyadi investeerimiskonverentsil.

"Intsident oli väga valulik kõigile saudidele, see on kohutav vahejuhtum, mida ei saa keegi õigustada," lausus prints Salman oma esimestes kommentaarides ajakirjaniku surma järel.

Saudi lliidrid on eitanud oma osalust Khashoggi tapmises Saudi Araabia Istanbuli konsulaadis ning veeretanud süü madalama astme ametnikele. Seejuures on korduvalt muudetud oma selgitust toimunu kohta.

"Paljud püüavad Khashoggi juhtumit ära kasutada, et lüüa kiilu Saudi Araabia ja Türgi vahele. Kuid neil ei õnnestu see, seni kuni seal on kuningas, kelle nimi on Salman, ja kroonprints, kelle nimi on Mohammed bin Salman," lisas ta.

Erdoğan rääkis telefonitsi Saudi Araabia kroonprintsiga

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan rääkis kolmapäeval esimest korda pärast ajakirjanik Jamal Khashoggi mõrva telefonitsi Saudi Araabia kroonprintsi Mohammed bin Salmaniga, ütlesid presidendibüroo allikad.

Arutati "ühiseid püüdeid ja samme, mis on vajalikud heitmaks valgust Jamal Khashoggi mõrva kõigile aspektidele", vahendasid allikad.

Erdoğan on vestelnud pärast tapatööd kaks korda Saudi kuninga Salmaniga, kuid vestlus kuningriigi valitsemise niiditõmbajaks peetava kroonprintsiga on esimene.

Türgi poole teatel oli jutuajamise algatajaks kroonprints.

Erdoğan ei ole tapmises otseselt Ar-Riyadi süüdistanud, aga analüütikute sõnul tilgutab ta vähehaaval Türgi meediasse infot, mille abil on võimalik Saudi Araabia juhtidele survet avaldada.

Ta on kinnitanud, et Türgi ei lase süüdlastel õigusemõistmisest pääseda.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: