Kahe Korea vahelisest tsoonist leiti kahe inimese säilmed ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Jung Yeon-je/Reuters/Scanpix

Põhja- ja Lõuna-Korea vahelisest demilitariseeritud tsoonist, Panmunjomi külast leiti kahe inimese säilmed ja ühe Lõuna-Korea sõduri identifitseerimismärk.

Leitud luudele tehakse DNA test, et teha kindlaks, kas märk võiks kuuluda ühele leitud säilmeist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Luud tulid välja operatsiooni käigus, millega kontrollitakse, kas piirkond on turvaline, et alustada uuel aastal kahe Korea ühisoperatsiooni sõja ajast maamulda jäänud säilmete väljakaevamiseks ja kombekohaselt matmiseks.

Põhja- ja Lõuna-Korea viivad demilitariseeritud tsoonist välja kõik relvad ja likvideerivad vahipostid.

Desarmeerimine algab reedel, teatas Lõuna-Korea kaitseministeerium.

"On märgiline, et leidsime esimesed arvatavad Lõuna-Korea sõdurite säilmed siit ja praegu, mil valmistame piirkonda ette Põhja- ja Lõuna-Korea ühiseks säilmete otsimise ja väljakaevamise operatsiooniks, mis lepiti kokku Koreade tippkohtumisel septembris. Oletuslikult on siin enam kui 10 000 sõduri säilmed, nii ÜRO kui ka Lõuna-Korea sõdurite säilmed, kes tapeti Korea sõja ajal," selgitas Lõuna-Korea kaitseministeeriumi esindaja Lee Hak-ki.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: