Lõuna-Korea kavatseb põhjapiiril vahipostide arvu kärpida

Lõuna-Korea sõdur vahipostil piiritsoonis.
Lõuna-Korea sõdur vahipostil piiritsoonis. Autor/allikas: AP/Scanpix

Lõuna-Korea kaitseministeerium teatas teisipäeval, et kavatseb piiril Põhja-Koreaga ehk nn demilitariseeritud tsooni (DMZ) juures vähendada vahipostide ja varustuse hulka.

Ministeerium märkis parlamendikomisjonile esitatud raportis, et esialgse testfaasi raames on kavas kaotada vaid mõned vahipostid ja kärpida natuke varustust ning kaaluda seejärel kärpe rakendamist ka mujal piiritsoonis, vahendas Reuters.

Vahipostide vähendamine on seotud aprillis ajalooliselt tippkohtumisel sõlmitud kokkuleppega, millega Põhja-Korea juht Kim Jong-un ja Lõuna-Korea president Moon Jae-in seadsid muuhuglas eesmärgiks muuta demilitariseeritud tsoon "rahutsooniks".

Kaitseministeerium raporti sisu meediale täpsemalt kommenteerinud ei ole.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: