Lumi tõi laupäeval kaasa 50 liiklusõnnetust ({{commentsTotal}})

Esimene lumi tõi laupäeval kaasa 50 liiklusõnnetust.
Esimene lumi tõi laupäeval kaasa 50 liiklusõnnetust. Autor/allikas: Priit Luts/ERR

Politsei teatel juhtus Lõuna- ja Lääne-Eesti teedel laupäeval lume saabudes vähemalt 50 liiklusõnnetust.

Lume ja sellest tingitud muutlike teeolude tõttu on toimunud liiklusõnnetused peamiselt Lõuna-Eestis, aga ka Lääne-Eestis. Põhja-Eestisse lumesadu veel ei jõudnud, nõnda jäid seal ära ka lumest ja libedusest põhjustatud avariid.

"Õnneks ei ole olnud raskeid liiklusõnnetusi ning peamiselt oli tegemist plekimõlkimistega. Täna toimus kõige enam liiklusõnnetusi Lõuna-Eestis, kokku oli neid 35, millest kaks liiklusõnnetust olid vigastatutega. Lääne-Eestis oli liiklusõnnetusi kokku 15, mis olid seotud libedusega. Paljud õnnetused oleksid jäänud olemata, kui oleks valitud teeoludele vastav sõidukiirus või jälgitud pikivahet," lausus Marko Ild PPA-st.

"Riigi ilmateenistuse andmetel lume- ja vihmasadu jätkub. Soovitan suverehvidega liikluses mitte liigelda ja eriti ettevaatlik tuleks olla varajastel hommikutundidel, sest külmakraadid muudavad märjad teed libedaks. Võimalusel jätke oma sõidud tegemata või kasutage ühistransporti," sõnas ta.

Jalakäijatele tuletas Ild meelde helkuri kandmise kohustust, sest pimedal ajal ja halbade ilmastikuolude tõttu on jalakäijad sõidukijuhtidele raskesti märgatavad. "Samuti on viimastel tundidel kõikjal üle Eesti ka tuul tugevnenud ning on teateid sõiduteedele langenud puudest," lausus ta.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: