Saksa meesõde tunnistas saja patsiendi tapmist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: EPA/SCANPIX

Saksamaal kahes haiglas meditsiiniõena* töötanud Nils Högel tunnistas teisipäeval alanud kohtuprotsessil üles saja inimese ettekavatsetud tapmise.

Süüdistuste kohaselt langes medtöötaja ohvriks vähemalt 36 inimest ühes Oldenburgi haiglas ja 64 patsienti Alam-Saksis Delmenhorsti kliinikus.

Högel vastas jaatavalt kohtuniku küsimusele, kas ta on nõus talle esitatud süüdistustega.  

"See, mida ma üles tunnistasin, leidis aset," sõnas ta.

Kohtutoimikus märgitakse, et medõde manustas haigetele surmavaid ravimikoguseid, kuid jättis võimaluse nad viimasel hetkel elule tagasi tuua. Sellegipoolest ei lõppenud kõik tema katsetused patsientide peal edukalt.

Uurijate arvates tegi Högel seda auahnusest, igavusest ja soovist ametivendade ees uhkustada.

Högeli ohvrite vanus jäi 34 ja 96 aasta vahele, kuid ta ei seadnud endale nende osas mingeid nõudeid. Högeliga vestelnud psühhiaater märkis, et mõrvad olid mehele "kui mõnus uimasti".

Uurimise alguseks oli Högel juba palju aastaid vahi all. Ta võeti kinni 2005. aastal Delmenhorsti haiglas pärast seda, kui manustas haigele tollele ette kirjutamata ravimit. 2008. aastal mõisteti ta mõrvakatse eest seitsmeks aastaks vangi.

Teine kohtuprotsess tema üle algas 2014. aastal Högeli hoole all surnute sugulaste nõudmisel. 2015. aastal tunnistati ta süüdi veel viie inimese surmas ja saadeti järgmiseks 15 aastaks vangi.

Uurijad kahtlustavad, et kokku võis Högeli ohvriks langeda kuni 200 patsienti, kuid meedia arvates on tõendeid raske kokku saada, sest paljud mõrvatud kremeeriti.

* meditsiiniõeks nimetatakse ka meessoost õendustöötajat

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: