Saksa meditsiinitöötaja läheb 85 inimese tapmise eest eluks ajaks vangi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: AP/Scanpix

Saksamaa kohus mõistis neljapäeval 85 inimese tapmise eest eluks ajaks vangi meesoost meditsiiniõena töötanud Niels Högeli.

Kohtunik Sebastian Bührmanni sõnul ületab Högeli poolt sooritatud tapmiste hulk inimese kujutlusvõime piiri.

Praegu 42-aastane mees tappis juhuslikult valitud patsiente surmava süstiga ajavahemikus 2000-2005 ning tabati teolt.

Tegemist on enim inimesi tapnud sarimõrtsukaga Saksa sõjajärgses ajaloos. 

Saksa õigussüsteemis tähendab eluaegne vangistus enamasti 15 aasta pikkust vabaduskaotust, mida saab erijuhtudel pikendada. 

Ühe teooria kohaselt kutsus Högel patsientidel tahtlikult esile südamehäireid, et nad siis "päästa".  Kuid paljud katsed ebaõnnestusid ja patsiendid surid. 

Högel palus kolmapäeval ohvrite lähedastelt andestust oma "kohutavate tegude" eest. "Ma tahaksin siiralt vabandada kõige eest, mis ma teile aastate jooksul tegin," ütles ta. 

Högel on pärast varasemaid süüdimõistmisi veetnud vangis juba kümme aastat.

Tegemist on tema kolmanda mõrvaprotsessiga tapmiste eest Oldenburgi ja Delmenhorsti linna haiglates. 

Politsei kahtlustab, et Högel tappis tegelikult üle 200 inimese, kuid kuna paljud patsiendid tuhastati ning süüalusel olid mälulüngad, siis ei saa selles kindel olla. 

Högel on tunnistanud üles 43 mõrva, kuid eitab viit. Järelejäänud 52 juhtumi puhul ta ei mäleta, kas ta patsientidega "manipuleeris" ehk süstis neile ohtlikke aineid või mitte. 

Kohtunik Bührmann väljendas hämmingut haiglapersonali "kollektiivse amneesia" suhtes. Högeli kolleegid Delmenhorstis hakkasid enda sõnul medõde kahtlustama, kuid tunnistajad Oldenburgis väidetavalt suurt Högeli käe all surnud patsientide arvu tähele ei pannud. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: