Vald kavandab Turba tulevase rongipeatuse kõrvale ka bussipeatuse

Riisipere-Turba elektrirong hakkab plaanide kohaselt sõitma aasta pärast. Turbasse ehk uude lõppjaama plaanib Saue vald ehitada parkla ja asutada bussiliini, et lähikülade inimesed pääseks hõlpsamini koju ja rongi peale.

Aasta pärast ulatub raudtee Riisiperest 6,5 kilomeetrit kaugemale - Turbasse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Üldiselt järgib raudtee vana raudteetammi, kuid mõne koha peal raudteetrassi õgvendatakse. Seda eeldab kiirus 140 kilomeetrit tunnis. Ümber korraldatakse Riisipere raudteeülesõit.

Turba jaamahoone on erakätes ning praegu toimetab selles hambaarst. Kui raudtee sinnani jõuab, uut jaamahoonet ei ehitata.

"Turba asukohas tuleb platvorm umbes sama koha peale, kus oli kunagine Turba jaam. Sinna tuleb ka parkla nii, et see saab igati kaasaegselt lahendatud," selgitas Eesti Raudtee peaprojektijuht Urmas Leinfeld.

Saue vald ehitab Turba tulevase rongipeatuse kõrvale ka bussipeatuse. Saue vallavanem Andres Laisk plaanib ümbruskonna külade jaoks avada bussiliini.

Samamoodi on see korraldatud mujal Saue vallas,näiteks Laagri asula kõrval Urda rongipeatuses on parkla ja bussipeatus.

"Kuna tegemist meie valla mõistes on uue lõppjaamaga, siis me soovime, et sinna võiks saada jätta oma transpordivahendeid või siis tulla ka bussiga kõik piirkonna kaugemad elanikud ja alustada sealt oma rongireisi kas valla keskuse Saue linna suunas või nendel, kel töökoht Tallinnas, Tallinna suunas," rääkis Laisk.

Raudteelõik maksab 8,4 miljonit eurot. Alajaama ehitamiseks Riisiperre on juba leping sõlmitud.

Harjumaa Ühistranspordi keskus ja Saue vald arutavad bussiliini asutamist reisijate etteveoks Riisipere ja Turba piirkonnas. Esimene kohtumine toimus sel nädalal. Kohalikke elanikke vedav buss hakkab peatuma praegu olemasolevates maakonnaliini bussipeatustes.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: