Läti võib EL-i fondist saada 17 miljonit üleujutuste kulude katteks

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Üleujutatud põld Latgale piirkonnas eelmise aasta suvel. Autor/allikas: Ivars Soikāns/LETA/Scanpix

Euroopa Parlamendi eelarvekomisjon kiitis heaks 17,7 miljoni euro eraldamise Lätile möödunud aastal üleujutuste tõttu tekkinud kulude katmiseks.

Abi tuleks Euroopa Liidu solidaarsusfondist, kuid selle peavad heaks kiitma veel europarlamendi täiskogu ning Euroopa Ülemkogu.

Möödunud aasta augustist kuni oktoobrini kimbutasid Lätit paduvihmad ujutasid üle Latgale ja seda ümbritsevad regioonid, mistõttu hävines põllumeeste saak ning said kahjustada tee- ja raudteetaristu.

Kui Läti saab solidaarsusfondist raha, kasutab riik seda muuhulgas hädavajaliku infrastruktuuri ja kuivendussüsteemide taastamiseks ning tagajärgede likvideerimiskulude katmiseks.

Samast fondist on Eesti saanud 2005. aastal 1,3 miljonit eurot jaanuaritormi kahjude likvideerimiseks. Tollal hinnati tormikahjude ulatuseks Eestis 48 miljonit eurot. Läti kahjudeks hinnati toona 193 miljonit eurot ning neile eraldati solidaarsusfondist 9,5 miljonit eurot.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: