Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valitsus ei langetanud EXPO-l osalemise otsust

Dubai.
Dubai. Autor/allikas: REUTERS/Satish Kumar/ Scanpix

Ettevõtlusminister Rene Tammist küsis neljapäevasel valitsuskabinet istungil reservfondist kahe miljoni euro eraldamist maailmanäitusest osavõtuks, kuid valitsuskabinet jättis veel otsuse tegemata.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo meedianõunik ütles ERR-ile, et veel pole teada, kas aruteluga jätkatakse järgmisel nädalal või hiljem.

Aega Dubai EXPO-ni jääb järjest vähemaks, nüüdseks on suursündmuseni jäänud alla kahe aasta.

Valitsus, mis on korra pärast pikki kõhklusi ja kahtlusi tänavu kevadel veel eelmise ministri Urve Palo eestvõttel juba otsustanud, et ei lähe seekord EXPO-le, kaalub nüüd otsuse ümbervaatamist.

Tammist ütles poolteist kuud tagasi välja, et tahab siiski Eesti osavõttu maailmanäitusest ning valmistas ette konkreetse ettepaneku, milleks oleks kahe miljoni euro eraldamine pool aastat kestva näituse ettevalmistuseks, paviljoni rentimiseks ja messi läbiviimiseks. See tähendab, et Eesti loobuks oma paviljoni ehitamisest, sest selleks aega enam pole.

Seejuures juhiks Eesti osalemist Dubais infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liidu (ITL) moodustatav konsortsium, kuhu kaasataks mitmete valdkondade ettevõtjaid ning seda rahastaks majandusministeerium.

Indikatiivses eelarves on plaanitud paviljoni rendiks pool miljonit, näituse ja sisustuse tarbeks 750 000, meeskonna palkadeks ja projektijuhtimiseks 1,1 miljonit, kohapealsele programmile 238 000 ning kommunikatsioonikuludeks 185 000 eurot. Väiksemad kulud, kokku 150 000 euro ulatuses, sisaldavad endas kasutuskulusid, kommunaalteenuseid, logistikat ja puhvrit ettenägematuteks kuludeks.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: