Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Liikumispuudega inimestel tuleb Pärnusse sõites madala põhjaga buss tellida

Pärnu ühistranspordikeskus pakub ratastooliga liikuvatele inimestele võimalust tellida kahe päevase etteteatamisega madala põhjaga bussi. Sellest hoolimata piirab rongiliiklusest loobumine ratastooli kasutajate liikumisvõimalusi paljudesse Eesti piirkondadesse.

9.detsembrist rongiga enam Pärnusse ei saa, sest siis lõpeb Lelle ja Pärnu vaheline rongiliiklus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesti Lihasehaigete Seltsi esimees Jüri Lehtmets ütles, et tema suurim mure on see, et igal suvel Pärnus taastusravil käies on rong saanud oluliseks osaks tema infrastruktuurist, mis aitab tal sihtkohta jõuda.

Rongiga saab Lehtmets sõita mugavalt ja iseseisvalt, vajades abi vaid uksenupule vajutamisel. Rongi asemel hakkavad nüüd sõitma bussid, kuhu üheksa kuu jooksul ratastooli ega jalgrattaga ei pääse.

Pärnumaa Ühistranspordikeskuse juhataja Andrus Kärpuk ütles, et 9. detsembrist madalapõhjalist bussi veel kasutada ei saa. "Meil on käimas alles hankeprotsess selleks, et tuua kõigile liinidele madala sisenemisega ja invarambiga bussid," rääkis Kärpuk.

"Vast ongi kõige kurvem see sõnum, et jälle saavad liikumispuuetega inimesed sõnumi, et riiki ei saa usaldada ja riik ei arvesta sinuga piisavalt," kommenteeris Jüri Lehtmets.

Madalapõhjalisi busse sooviti liinile tuua juba jaanuarist, kuid hanget lükkasid edasi kohtuvaidlused. Lehtmets võttis ette ja kirjutas Pärnu Ühistranspordikeskusele, sealt soovitati tal pöörduda bussifirmasse.

Andrus Kärpuk rääkis,et 9.detsembrist alates on võimalik ratastooliga sõita juhul, kui helistatakse 48 tundi ette Hansa bussiliinide Pärnu osakonna dispetšeri telefoni numbrile. "Kahe päeva jooksul suudetakse leida vastav buss ja saata see siis just seda Pärnu Rapla liini teenindama," sõnas Kärpuk.

Ratastooli tõttu ronge bussidele eelistav Lehtmets rääkis, et ta on varemgi asendusbusse kasutanud ning see on alati tähendanud pabistamist, kas talle suudetakse transport leida. Invatakso teenuse osutajat on tema sõnul keeruline leida, sest Pärnus on neid vähe. Ka lihasehaigete seltsi üritustele tulid Pärnu liikmed varem kõik koos rongiga.Lehtmetsa sõnul oli rong ratastoolireisijaile ainus viis jõuda Pärnust Tallinna, et siis omakorda mujale edasi sõita.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: