Koogiste külla Lelle-Pärnu rongiliini asendavad bussid ei jõua

Foto: Olev Kenk/ERR

Laupäeval süütasid Raplamaal Koogiste raudteejaamas ümberkaudsete külade elanikud leinaküünlaid, et väljendada nördimust valitsuse otsuse vastu lõpetada rongiliiklus Lelle-Pärnu liinil. Koogiste rahva olukorra teeb eriti keeruliseks see, et majandusminister Kadri Simsoni lubatud asendusbussid Koogiste külla üldse ei jõuagi.

Koogiste ja ümberkaudsete külade elanikud on põhjusega mures, sest nende liikumisvõimalused on pärast Lelle-Pärnu rongiliini kaotamist peaaegu olematud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuigi rongi on pandud asendama koguni kolm liinibussi, siis Koogistesse need ometi ei jõua.

Kehtna vallavanem Indrek Kullam selgitas, et sellise otsuse langetas Pärnumaa Ühistranspordikeskus, sest Pärnust väljuvad asendusbussid peavad Raplas olema rongi väljumise ajaks, Koogistesse põikamine venitaks teeloleku liiga pikaks.

Kehtna vallavalitsus püüdis koostöös Harjumaa Ühistranspordikeskusega olukorda päästa, kuid lahendus sai kohalike arvates enam kui kentsakas.

"See on tellimise korras: kui inimene helistab dispetšerile, siis see buss sõidab Koogistele ja 13.30 võtab siit inimese peale. /.../ Kuni selle aasta lõpuni ei saagi Raplast tagasi ehk siis peab sõitma välja Lokutale ja Lokutalt vantsima neli kilomeetrit jalgsi koju," selgitas Kullam.

Koogiste küla elanik Eve Tartlandi sõnul on olukord praegu lootusetu. "Meil peab Lellega olema side. Sealt me saame minna Türi poole, Tallinna poole ja Pärnu poole bussiga," rääkis ta.

Koogiste elanikud on mitme ametiasutuse poole pöördunud juba juba kevadest saadik. Inimesed on valitsuse otsuse pärast nördinud.

"(Kadri) Simson kui majandusminister on selle raudtee ära likvideerinud tänasest päevast. Meil ei ole mingisugust ühendust välismaailmaga - vald asub 35 kilomeetri kaugusel, siia Koogistesse ei saa kunagi buss sõita kui on tormine ilm, on muda, on pori, on lumetuisud, 12 tunni pärast alles lükatakse tee lahti. Meil on võimatu siit liikuda," rääkis Koogiste elanik Ants Sõmer.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: