Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: toimus viimane rongireis Lelle-Pärnu lõigul

Laupäeval toimusid viimased rongireisid Tallinna ja Pärnu vahel. Alates pühapäevast saab Lellest ja Raplast Pärnusse ja tagasi bussiga.

Aastakümneid kestnud perioodile, kui Pärnust sai rongiga otse Tallinna, tõmmati laupäeval joon alla. Nüüd saab Raplamaale Lelle peatusse või Raplasse bussiga, sealt saab juba rongi peale, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Edelaraudtee ja Rail Balticu esindajad koos mitme toetajaga tähistasid Pärnu-Tallinna rongiliikluse katkemist omanäolise matkaga, kus käsidresiinidega sõideti Tootsist Pärnusse.

Tootsi raudteejaama saabusid inimesed hommikul rongiga Tallinnast või autoga, et siis järgnevad tunnid käsidresiinil oma füüsilist vormi proovile panna.

Dresiinidel lihaseid treeninud raudteerahval oli kõigele vaatamata tuju hea.

"Eks ta oli selline kollektiivne raudteelaste nostalgiamõte, et näidata selle väikese matkaga, et rasketel aegadel, juba Vabadussõjast saadik on käsidresiin olnud raudteelase kõige suurem abiline. Aga tegelikult muidugi näidata seda, et lisaks kõigile suurtele infrastruktuuriprojektidele, mida Eestis tehakse, ei tohi unustada ka inimeste igapäevast väikest ühendust maailmaga," selgitas Go Groupi nõukogu liige Tiit Pruuli.

Edelaraudtee Infrastruktuuri Aktsiaseltsi juhatuse liige Rain Kaarjas ei võta laupäeval lõppeva rongiühendusega seonduvat traagiliselt.

"Noh, kurb küll, aga uus tuleb, vana peab teed andma - see on normaalne," ütles ta.

Tulevik, kellele teed andma peab, on teadagi Rail Baltic. Seda raudteedki hakkab kasutama Rail Baltic.

"Tõepoolest on see plaan, et seda olemasolevat raudteed peale väikest kõpitsemist saaks kasutama hakata materjalide veoks, kui meil muldehituseks läheb. Tõsi, selle raudtee olukord Tehnilise Järelevalve Ameti hinnangul on selline, et kiirused on maha tõmmatud ja ega niisama seisteski see raudtee ise ju ei parane," rääkis Rail Balticu projekti koordinaator Kristjan Kaunissaare.

Laupäeval kell 17.44 väljus viimane rong Pärnust Tallinnasse. Rail Baltic valmib praeguste plaanide järgi alles 2026. aastal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: