Tallinn investeerib tuleval aastal tee-ehitusse 46 miljonit ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi/ERR

Pealinnas investeeritakse tuleval aasta tee-ehitusse 46 miljonit eurot ja 8 miljonit kulub veel teede remondile.

Linnapea Taavi Aas ütles, järgmisel aastal kulub tee-ehitusele rohkem linna raha, sest välisrahastuse osa teede rajamisel väheneb.

Aasa sõnul jätkuvad Gonsiori tänava avamise järel piirkonna liikluse hajutamiseks tehtavad tööd Kunderi tänaval.

"See projekt ei ole veel sugugi lõppenud. Kunderis läheme ehitusega edasi ja Kunderis peaks kindlasti jääma liiklus vähemaks," ütles Aas.

Pealinnas läheb tee-ehituse põhiline rõhk nüüd Reidi teele, mis peaks valmima järgmise aasta lõpus. Siiani on Narva maanteel liikluskoormust vähendava täiesti uue tee ehitus kulgenud mere ääres, kuid peatselt jõuab tee-ehitus Russalka ristmikuni.

"Päris palju on teha tühermaal, seal on veel tööd küll ja küll, aga kaks sellist suuremat ja raskemat kohta on loomulikult Russalka ristmik ja Jõe ristmik, nii et ka nendel läheb tööks ja tegelikult Russalka tööd ootasid ka Gonsiori tänava valmimise taga," selgitas linnapea.

Tänaseks on Russalka ümber juba palju ettevalmistustöid ära tehtud, ütles Aas. Pirita tee ja Narva maantee ristmiku liikluspiirangud sõltuvad tööde käigust.

Tallinna linna liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa ütles, et kui töömaht läheb suuremaks, siis üritab linn arvestada liikusvoogudega ja vajadusel siis ka päeva jooksu muusuunda liiklusmärkidega ruumi tekitada.

Reide tee valmimisest oleneb jällegi omakorda Tallinna uue peatänava ehitus. Praegu käivad uuringud, kuidas ühistranspordi liiklust peatänaval korraldada.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: