Reformierakond peab Tallinna tuleva aasta eelarvet igavaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1544719860000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallinn võttis vastu järgmise aasta eelarve, mille maht on 761 miljonit eurot. Opositsioonipartei Reformierakond leiab, et uus eelarve on igav, Isamaa heidab aga sellele ette raha laiali puistamist ilma sisuliste tegudeta.

Jõulumeeleolus vastuvõetava eelarve eel esitas opositsioon üle 50 parandusettepaneku, mida Keskerakondlik koalitsioon ei toetanud. Suurima opositsioonipartei Reformierakonna hinnangul on eelarve igav ja visoonitu, sest juba praegu tuleks lahendada hariduse, elanikonna vananemise ja uute transpordi probleeme, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Eestikeelne õpe algaks siis lasteaedadest peale ja lasteaed oleks kohatasuta, see on 16 miljonit. Iga aasta kasvab see kohatasu, see tuleks ära kaotada," ütles linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal.

Linnapea Taavi Aasa sõnul on aga just haridus pealinna priotriteet. Järgmise aasta eelarvest kulub koolidele, lasteaedadele ja õpetajate palkadele 31 protsenti.

"Haridus ongi kõige suurem, sealt edasi tuleb transport ja muud kulud. Investeeringute poole pealt loomulikult inveteeringud haridusasutustesse, edasi investeeringud teedesse ja siis juba kõik muud. Järgmisel aastal erandina on kolmandal kohal kultuur, aga see on eelkõige seotud linnateatri vanalinna hoonete rekonstrueerimise ja uue teatrisaali ehitamisega," rääkis Aas.

Üksisobjektidest kulubki järgmisel aastal Saksa gümnaasiumi ehitusele 12 ja Tondi põhikoolile üheksa miljonit eurot ning linnateatrile 6,2 miljonit eurot. Ainsale suurele teehitusobjektile, Reidi teele, kulub ligi 14 miljonit eurot. Lasteaia kohatasu kaotamine jääb Aasa sõnul valimiste teemaks.

Opositsioon esitas ettepanekud, mis nende väitel peaksid vähendama raha raiskamist. Michali hinnangul saaks linnas kaotada umbes 300 töökohta.

"Tallinna linna avalike suhete eelarve on 2,3 miljonit, 400 000 sellest läheb otse Kremli sõnumeid edastavale PBK-le, iga aasta niimoodi. Ja kui vaadata Tallinna Televisooni eelarvet, siis ka see on 200 000 kasvanud 3,8 miljonini. Nii et selle üle kuue-seitsme miljoniga tegelikult oleks palju mõistlikumaid asju teha," tõdes Michal.

Tallinna volikogu Isamaa fraktsiooni esimehe Riina Solman teatas pressiteate vahendusel, et sisulisi tegusid maailmavaatelistes küsimustes tuleva aasta linnaeelarve ette ei näe ning nemad seda eelarvet ei toeta.

"Igas eelarves leidub head, kuid tuleva aasta eelarve tähendab lihtsalt raha puistamist paljudele valdkondadele. Tavaks on kujunenud seegi, et keskerakondlik linnavõim ignoreerib opositsioonierakondade muudatusettepanekuid," lausus ta.

Näitena tõi Solman laste ebavõrdse kohtlemise sõltuvalt sellest ka nad käivad era- või munitsipaallasteaias ja puuduliku eestikeelse õppe rahastamise.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: