Välismaalastest munkadele ja nunnadele palganõue ei laiene ({{commentsTotal}})

President külastas Kuremäe kloostrit
President külastas Kuremäe kloostrit Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Kuremäel asuv Pühtitsa klooster saatis suvel peaminister Jüri Ratasele ja Eesti kirikute nõukogule märgukirja, milles soovitakse muuta välismaalaste seadust nii, et munkadele ja nunnadele ei kehtiks elamisloa puhul 1200-eurose palga nõue. Peaminister kinnitas sel nädalal kloostrile saadetud vastuses, et neile see palganõue ei laiene.

Peaministri vastuses on küll tõdetud, et siia saabuvate vaimulike, nunnade ja munkade puhul tuleb täita välismaalaste seaduse järgi tööandja ankeet, kuid arvestada tuleb sellega, et seaduses on ette nähtud erisused. Nii käsitletakse välismaalaste seaduses töötamisena ka näiteks hoonete korrastamist ja toiminguid elukeskkonna tagamiseks, mis ei toimu töölepingu või muu lepingu alusel ning mille eest ei saada tasu, kuid mille eest kaetakse kõik isiku elutingimused, sh toitlustus ja majutus.

Vastuses on toonitatud, et võttes arvesse vaimulike, nunnade ja munkade tegevuse omapära ning asjaolu, et tegemist ei ole töötamisega töölepingu seaduse mõistes, laieneb neile seadusest tulenev erisus, mis vabastab tööandja palganõudest ja mille järgi pole vaja ka Töötukassa luba.

"Viimastel aastatel on siseministeerium koostöös teiste ministeeriumide ja sotsiaalpartneritega teinud välismaalaste seaduses mitmeid muudatusi, mis on muutnud paindlikumaks Eestis ajutise viibimise ja töötamise võimalusi ning võimaldavad tööandjatel paindlikumatel tingimustel vajalikke töökäsi leida. Lisaks sai oluliselt lihtsustanud taotlemisega seotud asjaajamist. Loodan, et muudatused on avaldanud positiivset mõju ka vaimulike, nunnade ja munkade tegevusele," kirjutas Jüri Ratas kloostrile saadetud vastuses.

 Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: