Pühtitsa klooster soovib nunnade ja munkade jaoks palganõude kaotamist ({{commentsTotal}})

Nunnad.
Nunnad. Autor/allikas: Reuters

Pühtitsa klooster saatis peaminister Jüri Ratasele ja Eesti kirikute nõukogule märgukirja, milles soovitavad muuta välismaalaste seadust, et munkadele ja nunnadele ei kehtiks elamisloa puhul 1200-eurose palga nõue.

Kirjas seisab, et kloostriasukate võrdsustamine töötajatega ning kloostrite samastamine tööorganisatsioonidega tundub tänapäevast reaalsust arvestades mitte ainult juriidilise mittevastavusena - munkluses olijatel pole töölepinguid ega ka töötasusid- vaid on ka ilmselge vale reaalse kirikuelu suhtes.

"Kõik see raskendab oluliselt munkluses elajate liikumisvabadust, sel ajal, kui nad on kloostri täielikul ülalpidamisel ega koorma täiendavalt riiki sotsiaalse poole pealt. See tähendab, et suhtumine munkadesse ja nunnadesse on jäänud endiseks — nende jumala ja inimeste teenimist määratletakse kui tööd, mis ei vasta tegelikkusele ja pole korrektne, kuna nende elu eesmärk pole tulu saamine rahuldamaks oma soove ja vajadusi," seisab märgukirjas.

"Ilmselt võimuorganid ei saa täielikult aru kirikusiseste suhete olemusest, nende
suhtes pole lihtsad lahendused alati õiged ja veelgi enam, riivavad usklike õigustunnet. Me arvame, et see on kõigi kristlike kirikute ühine probleem ning ühiste jõupingutustega me saaksime muuta suhted valitsusega harmoonilisemaks ka selles valdkonnas," märkis Pühtitsa klooster.

Välismaalaste seadus kehtib ka vaimulike ning munkade ja nunnade suhtes, sealhulgas sisserändajate piirarvu ja töötasu nõude osas.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: