ICIJ: miljonid patsiendid on ohus puuduliku meditsiinitehnika tõttu ({{commentsTotal}})

Implant Files.
Implant Files. Autor/allikas: icij.org

Rahvusvaheline Uurivate Ajakirjanike Konsortsium (ICIJ) avaldas pühapäeval värske ülevaate sellest, kuidas üle kogu maailma on miljonid patsiendid sattunud teadmatult uue meditsiinitehnoloogia katsejänesteks ning kuidas puudulikult testitud implantaadid on sageli toonud kaasa tervise halvenemise, vigastuse või isegi surma.

ICIJ raames on meditsiinitehnoloogia turvalisust puudutava uurimuse (nn Implant Files) teinud koostööd kokku 58 meediaorganisatsiooni, nende seas BBC, ajaleht Guardian, British Medical Journal ja Yle.

Meditsiinitehnoloogia puhul on juttu näiteks südamerütmuritest, selgroogu korrigeerivatest vahenditest ja tehispõlvedest ja -puusadest.

Ajakirjanikud on näiteks tuvastanud, et implantaadid, mis olid andnud negatiivseid tulemusi paaviane peal testides või mida oli testitud vaid sigade või laipade peal, jõudsid lõpuks ikkagi turule.

Uurijate hinnangul on regulatsioon mitmel pool Euroopas nõrk, mis võimaldab ettevõtetel erinevates asutustes ja organisatsioonides "ostlemas" käia kuni mõni neist puudulikule tootele lõpuks heakskiidu annab.

Samuti tuli välja, et tihti hoitakse ka arste teadmatuses riskidest, mis nende poolt patsientidele soovitatud meditsiinilisi vahendeid puudutavad.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: