EKRE nõuab Tarandilt avalikku vabandust

Indrek Tarand EKRE meeleavaldusel piiramisrõngas
Indrek Tarand EKRE meeleavaldusel piiramisrõngas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti konservatiivse rahvaerakonna juhatus tegi teisipäeval avalduse, milles nõuab Indrek Tarandilt avalikku vabandust.

Erakonna juhatus tutvus Tallinnas riigikogu ees toimunud meeleavalduse materjalide ning osaliste seletustega.

"Ootame Euroopa Parlamendi saadikult ja sotsiaaldemokraatliku erakonna riigikogu kandidaadilt Indrek Tarandilt rahumeelse meeleavalduse vägivaldse ja huligaanse segamise eest, võõra vara avaliku varguse ja kahjustamise eest, võõra vara omanikule tagastamisest vägivaldse keeldumise eest, ürituse organiseerijate ja turvameeste seaduslikele korraldustele mitteallumise eest, põhiseadusega tagatud rahumeelse kogunemise takistamise eest, ajakirjanduses Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna suhtes valelike ja laimavate väidete esitamise eest ning seeläbi erakonnale moraalse kahju tekitamise eest avalikku vabandust," teatas EKRE.

Sotsiaaldemokraatlikus erakonnas (SDE) kevadel riigikokku kandideeriv Tarand tegi esmaspäeval politseile avalduse tema ründamise kohta Toompeal toimunud EKRE meeleavaldusel.

Eesti konservatiivse rahvaerakonna (EKRE) korraldatud ÜRO ränderaamistiku vastasel piketil haaras Tarand mikrofoni enda kätte ja püüdis sõna võtta. Tarand lükati kõnepoodiumilt alla, tõugati pikali ning mõned meeleavaldajad lõid teda jalaga.

Tarand märkis, et kui verbaalne keskkond, debatt ja poliitiline kultuur meelega vulgaliseeritakse ja viiakse vägivaldseks, mida EKRE on tema hinnangul aastaid teinud, siis sellele paratamatult järgneb vägivald.

President Kersti Kaljulaid nimetas vahejuhtumit Toompeal EKRE meeleavaldusel vastuvõetamatuks, meenutades, et viimati märatses Toompea lossi ees niimoodi Moskva-meelseid Eesti iseseisvuse vastaseid koondanud Interrinne.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: