EKRE taotleb prokuratuurilt Indrek Tarandi juhtumi uurimist

Indrek Tarand EKRE meeleavaldusel piiramisrõngas
Indrek Tarand EKRE meeleavaldusel piiramisrõngas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) kaebab prokuratuuri Põhja prefektuuri otsuse mitte alustada nende avalduse alusel kriminaaluurimist eurosaadik Indrek Tarandi tegevust Tallinnas Toompeal EKRE meeleavalduse segamisel.

Riigikogu EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme kinnitas, et EKRE vaidlustab prokuratuuris politsei otsuse kriminaalmenetlust mitte alustada, kirjutab Õhtuleht.

"Tarandi poolt oli tegu täiesti teadliku provokatsiooniga, mille eesmärk oli meeleavaldajad marru ajada, lasta korraldajal end lavalt minema tassida ja pärast meedias ohvrit mängida. Mingit peksmist ei olnud, oli rüselus, mille kutsus esile Tarandi ebaseaduslik tegevus," on Helme öelnud.

Politsei Tarandi tegevuse suhtes menetlust ei käivitanud, kuna leidis, et tema eesmärk ei olnud meeleavaldust takistada.

"Indrek Tarandi tegevuse eesmärk ei olnud koosoleku laiali ajamine, vaid oma sõnavõtuga sai temast pigem koosolekul osaleja. Koosoleku takistamine ning selle segamine ei ole üks ja sama. Eesti vabariigi põhiseaduse kohaselt on kõigil õigus oma arvamust avaldada. Võime seada küsimuse alla, kas taoline käitumine selles olukorras oli kohane, kuid süüteo ilminguid selles tegevuses ei esine," selgitas Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: