Politseinikud ja kaitseliitlased harjutavad koostööd ühisõppusel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1543557660000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Tallinnas Toompeal ja Lasnamäel harjutavad politseinikud ning kaitseliitlased reedel ja laupäeval ühisõppusel Põhjatäht objektikaitset ja korrakaitseliste ülesannete lahendamist avaliku korra kaitsmiseks.

Reede õhtul harjutati Toompeal parlamendi ja valitsuse kaitset. Toompea pandi lukku. Selleks oli politseil abiks 350 kaitseliitlast paarikümne sõidukiga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Samas on kaitseliitlasi, kes läbinud abipolitseiniku väljaõppe. "PPA peab väga täpselt arvestust abipolitseinike osas ja samuti meie teame, millised kaitseliitlased on abipolitseinikud samaaegselt. Ja vastavalt inimese enda soovidele on see kriisi ajal määratud, kas ta tuleb välja kaitseliitlasena või abipolitseinikuna," selgitas Põhja maakaitseringkonna ülem kolonelleitnant Janno Märk.

Reedest õppust juhtis politsei, kes pidi tagama valitsuse ja parlamendi ning elanike turvalisuse, kontrollima dokumente. Kui liikvel oli hulgaliselt turvalisust ohustavaid tegelasi, tuli Kaitseliit appi.

"Politsei ressurss on üsna optimaalne. Kui suuremad massirahutused peaksid linnas olema, siis ongi vaja appi," ütles riigikogu valvegrupi juht Valter Pank.

Sisekriisi tingimustes otsustab Kaitseliidu kaasamise valitsus. Kaitseliidul on selleks valmis kiirreageerimisüksused, kes politseid julgestavad.

Laupäeval jätkub Kaitseliidu õppus Lasnamäel, kus harjutatakse lahingutegevust linnatingimustes. Kell 9-17 patrullivad kaitseliitlased Lasnamäel Liikuri tee ja Peterburi maantee vahel, Laagna ja Pae linnaosades.

Tänavatel liiguvad jalgsi- ja autopatrullid, kaitseliitlased on vormis ja eraldusmärkidega. Õppusel kasutatakse imitatsioonivahendeid nagu paukpadrunid ja suits, mis ei ole ohtlikud. Õppuse kordaminekuks palub Kaitseliit kohalikelt elanikelt ja piirkonnas viibijatelt mõistvat suhtumist. Linnas liikuvatele inimestele õppusega olulisi piiranguid ei kaasne.

"Viime Kaitseliiduga regulaarselt läbi avaliku korra tagamise õppusi, et harjutada koos korrakaitseliste ülesannete täitmist. Kaitseliidu vabatahtlikke saab politsei kaasata näiteks hoone või ala tugevdatud valvamisse või sulgemisse, samuti evakuatsiooni korraldamisse või metsaotsingutesse. Päriselu sündmuste edukaks lahendamiseks peame aga järjepidevalt harjutama," ütles õppuse juht, Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juht Valdo Põder.

Kaitseliidu Tallinna maleva pealiku kolonel-leitnant Janno Märki sõnul on ühisõppuste läbiviimisel oluline roll laiapõhjalises riigikaitses, kuna läbi selle arendatakse koostööd erinevate riigi sisejulgeolekut tagavate asutuste vahel.

"Õppust Põhjatäht korraldatakse juba viiendat korda. Eelnevalt on Tallinna malev PPA-ga koostöös tegutsenud Põhjatähe õppuse raames Kadriorus, Toompeal, Põhja-Tallinnas ja Tallinna lennujaamas. Tänavu osaleb õppusel 250 Kaitseliidu Tallinna maleva vabatahtlikku," ütles ta.

Toimetaja: Marek Kuul, Merili Nael, Vahur Lauri

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: