Prokuratuur käivitas Medita kliiniku suhtes uurimise ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Arstid.
Arstid. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Põhja ringkonnaprokuratuur käivitas kriminaaluurimise erakliinikute riigihanke suurima pakkuja Medita kliiniku suhtes.

Prokuratuur käivitas uurimise Medita kliiniku suhtes karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb valeandmete edastamist, teatas "Pealtnägija".

Medita kliinik oli suurim eriarstiabi hankes osalenud pakkuja, kes soovis Tallinnas ja Tartus saada kokku 37 lepingut eriarstiabi osutamiseks ning vihastas sellega paljusid konkurente, kelle väitel on tegemist sisuliselt riiulifirmaga.

Kuigi Medita on Tartus tegutsenud juba mitu aastat on nad Tallinnas uued tegijad ja "Pealtnägijale" teadaolevalt puudutab kriminaalmenetlus Tallinnasse rajatava haigla ruumide projekti võltsimist.

Terviseameti õigusnõunik Agne Ojasaar kinnitas, et amet on prokuratuurile kuriteoteate edastanud, kuid lisas, et ei saa menetluse huvides täpsemat infot avaldada.

Küsimusele, kas Medita kliinik saab praegu Tallinnas eriarstiabi teenuseid osutada, vastas Ojasaar: "Praeguses olukorras saame kinnitada üksnes seda, et ettevõttele on käesoleva aasta mais väljastatud erihaigla tegevusluba, mis on novembri lõpust tunnistatud kehtetuks - seega selle loa alusel ettevõte Tallinnas teenuseid osutada ei saa."

Prokuratuur kinnitas pressiesindaja vahendusel, et koos Põhja prefektuuri kriminaalbürooga uuritakse kliiniku poolt valeandmete edastamist, kuid menetlus on algusjärgus ja kedagi pole veel kahtlustatavana üle kuulatud.

Medita kliiniku juht Kristo Ausmees kuulis nende suhtes algatatud kriminaalmenetlusest "Pealtnägija" käest ja ei oska teemat lähemalt komenteerida.

Medita kliiniku seisukohti ja kogu riigihanke segaduse asjaolusid saab uuesti vaadata septembri lõpus eetris olnud "Pealtnägija" loost.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: