Prokuratuur ei leidnud Medita kliiniku töös tahtlikku viga

Põhja ringkonnaprokuratuur lõpetas uurimise Medita kliiniku suhtes ning ei tuvastanud tahtlikku viga kliiniku töös.

Põhja ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Mari Vunk selgitas, et möödunud aasta novembris esitati politseile kuriteokaebus, milles heideti kliinikule ette valeandmete esitamist Terviseametile. Teates esitatud kahtluste kontrollimiseks alustas prokuratuur kriminaalasja. "Uurimise käigus ei leidnud kahtlused kinnitust, ettevõtte esindaja kuulati üle tunnistajana ning sel nädalal lõpetas politsei prokuratuuri loal uurimise," kinnitas Vunk.

"Valeandmete esitamine on kuritegu üksnes juhul kui seda tehakse kavatsetult. Medita puhul näitas uurimine selgelt, et mingit kavatsust info manipuleerimiseks või valeandmete esitamiseks ei olnud," lisas Vunk.

"Kuriteoteates viidati probleemidele kliinikumi esitatud taotluses nõutud ruumide skeemi ja töötajate nõusolekuvormidega. Uurimise käigus selgitasime, et skeemil esitatud andmeid ei olnud manipuleeritud ning segadus tekkis erinevast arusaamast selle kohta, kas operatsioonisaali kasuliku pinna hulka tuleks arvata ka lüüsi pindala. Samuti ei leidnud kinnitust tahtlik valeandmete esitamine töötajate nõusolekuvormidel, sest erinevused tegelikult tööle asunud inimestega tulenesid taotluse rahuldamata jätmisest ega olnud kavatsetud," sõnas Vunk.

Põhja ringkonnaprokuratuur käivitas kriminaaluurimise erakliinikute riigihanke suurima pakkuja Medita kliiniku suhtes karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb valeandmete edastamist, teatas "Pealtnägija" möödunud aasta detsembrikuus.

Medita kliinik oli suurim eriarstiabi hankes osalenud pakkuja, kes soovis Tallinnas ja Tartus saada kokku 37 lepingut eriarstiabi osutamiseks ning vihastas sellega paljusid konkurente, kelle väitel on tegemist sisuliselt riiulifirmaga.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: