PRIA hiigelkelmuse kriminaalasi lahenes kokkuleppega ({{commentsTotal}})

Kohtuhaamer.
Kohtuhaamer. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Tartu maakohus mõistis neljapäeval algsest neljateistkümnest süüdistatavast ehk üheksast inimesest ja viiest ettevõttest kokkuleppemenetluses reaalselt süüdi Aren Põdra ja OÜ Agriland ja OÜ Kaavere Agro.

Mitu aastat kestnud ja hiljem pealtkuulamislubade vaidluse tõttu kohtus veninud kriminaalasjas kogutud materjalid viitasid 19-le soodustuskelmuse episoodile, vahendas Delfi.

Algse süüdistuse järgi saadi pettuse teel põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametilt (PRIA) kokku üle 4,4 miljoni euro investeeringutoetusi, mis on suurim teadaolev PRIA pettus, kuid kokku taotlesid asjaosalised ametilt seitse miljonit eurot.

Kokkuleppe järgi on Põdra rahaline karistus 118 483 eurot, Agrilandil 180 550 eurot ja Kaavere Agro 50 000 eurot.

Prokuratuuri süüdistuse järgi esitasid asjaosalisi PRIA-le investeeringutoetuse saamiseks valeandmeid nii oma majandustegevuse kui ka investeeringuobjektidele tehtud hinnapakkumiste kohta. Toetusetaotlejate hulgas oli tegeliku majandustegevuseta ettevõtteid.

Kriminaalasi venis nii kaua, et neli kahtlustatavat pääses kohtu alt arvatavate kuritegude aegumise tõttu. Ülejäänute suhtes lõpetati kriminaalasjad kokkuleppe järgi oportuniteediga.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: