Politseimajor: ilmselt soovis Arakas süüd omaks võttes leebemat karistust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Lähipäevil peaks selguma kohtuotsus Imre Arakase üle, kes on end Iirimaal palgamõrva kavandamises süüdi tunnistanud.

Ajaleht The Irish Sun avaldas sel kuul foto, millel Arakas jalutab seljakotiga mööda Iirimaa pealinna Dublinit ning arvatavalt selleks, tutvuda oma võimaliku ohvri teekonnaga.

PPA keskkriminaalpolitsei organiseeritud kuritegude büroo talituse juht Ago Leis ütles ETV saates "Ringvaade", et foto näol on tõenäoliselt tegemist materjalide ja tõenditega, mis on kohtule esitatud.

Küsimusele, miks Arakas end süüdi tunnistas, vastas Leis, et küllap pidas mees nõu oma advokaadiga. "Ta on saanud kätte nähtavasti kriminaalasja toimiku ja näinud, et palgamõrva ettevalmistamine on hästi tõendatud." Süüd omaks võtmine toob üldjuhul kaasa ka leebema karistuse.

Arakase sattumine Iirimaale Leisi hinnangul tavapärane polnud, aga mehe minevikku arvestades polnud see ka imekspandav.

Leisi sõnul on meedias läbi käinud, et palgamõrva eest võis ees oodata viie- kuni kuuekohaline number.

Küsimusele, kas Arakase kinnipidamiseni võis viia Eestist pärit info või vihje, vastas Leis: "Kõige aluseks on kriminaalpolitsei info, kas koduriigist või mõnest teisest riigist."

Leisi sõnul on Imre Arakas politseile tuttav 1990. aastatest ja teda on seostatud mitmete kuritegudega. Leis on ise Arakaga silmast silma kohtunud rohkem kui viiel korral.

"Ta jätab mulje kui väga sihikindlast ja põhimõttekindlast inimesest. Jäärapäine on ta ka. Ta valdab keeli, erudeeritud inimene," iseloomustas Leis.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ETV, "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: