Egiptuse võimud piiravad kollaste helkurvestide müüki

"Kollaste vestide" rahutused Pariisis. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Egiptuse võimud on hakanud vaikselt piirama kollast värvi helkurvestide müüki.

Keelu põhjuseks on võimude kartus, et Egiptuse opositsiooni esindajad võivad saada inspiratsiooni Prantsusmaa sündmustest ehk nn kollaste vestide protestilainest, vahendas Associated Press.

Järgmisel kuul, täpsemalt 25. jaanuaril möödub seitse aastat revolutsiooniliste sündmuste algusest, mille tulemusena tõrjuti lõpuks võimult pikaaegne autoritaarne riigijuht Hosni Mubarak.

2013. aasta protestilaine ja sellele järgnenud sõjaväelise riigipöörde järel võimule saanud president Abdel Fattah el-Sisi valitsusajal on võimud alati 2011. aasta revolutsiooni tähtpäeva tähelepanelikult jälginud ning võimalikke protestiaktsioone ennetanud.

Sisuliselt on praegu antud tööohutusvarustust müüvatele poodidele korraldus kollaseid helkurveste tavainimestele mitte müüa ning neid saavad osta ainult kindlad firmad ja sedagi pärast politseilt saadud eriluba.

Mingit ametlikku keeldu pole võimud samas kehtestanud ning Associated Press sai teemast ülevaate tänu anonüümseks jääda soovinud poepidajate ja ametnikega rääkides.

Allikad julgeolekujõududes selgitasid, et keeld kehtib jaanuari lõpuni.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: