Eesti uus suursaadik Jaapanis andis keiser Akihitole üle volikirja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Suursaadik Väino Reinarti ja keiser Akihito kohtumine
Suursaadik Väino Reinarti ja keiser Akihito kohtumine Autor/allikas: Kunaicho/Imperial Household Agency

Neljapäeval andis Eesti uus suursaadik Jaapanis Väino Reinart Tokios keisripalees ametliku tseremoonia käigus keiser Akihitole üle oma volikirja.

Volikirjade üleandmisel osales Jaapani valitsuse esindajana ülesehituse minister Hiromichi Watanabe. Kohtumisel kõneldi võimalustest Eesti ja Jaapani suhete edasiseks arendamiseks ning leiti, et majandussuhetest on paljulubav just koostöö IT ja digitaalsete teenuste alal. Minister tänas ka Eestit toetuse eest 2011. aastal maavärina ja tsunami tekitatud tagajärgede likvideerimisel.

Suursaadik Reinart nentis pärast kohtumist keisriga, et Jaapani suhetes Eestiga oleks peatselt jõustuva Jaapani ja Euroopa Liidu vahel sõlmitud vabakaubanduslepingu alusel võimalusi senisest enamaks.

"Vabakaubanduslepingu jõustumisel kaovad tollitariifid enamuselt täna Eestist Jaapanisse eksporditavatelt kaupadelt, mis tänaseid kaubamahte aluseks võttes tähendab Eesti tootjatele ligikaudu kahe miljoni euro suurust võitu," ütles Reinart. Näiteks seni on Jaapan rakendanud paljudele piima- ja lihatoodetele kuni 40-protsendiseid tollitariife. Reinarti sõnul paranevad oluliselt ka võimalused teenuste osutamiseks Jaapani turul, samuti ligipääs riigihangetele.

Euroopa Liidu ja Jaapani vahelise vabakaubanduslepingu läbirääkimised lõpetati Eesti Euroopa Liidu eesistumise ajal 2017. aasta detsembris Buenos Aireses toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni aastakohtumise käigus.

Suursaadik Väino Reinart on sündinud 28. detsembril 1962. aastal Kuressaares. Reinart on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli automaatikateaduskonna ja olnud Eesti Teaduste Akadeemia Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi aspirant füüsika erialal. Välisministeeriumis on Reinart töötanud alates 1992. aastast.

Reinart on olnud Eesti suursaadik Euroopa Liidu juures, Ameerika Ühendriikides, Mehhikos ning Kanadas. Viimati, aastail 2011-2018 töötas suursaadik Reinart välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantslerina. Lisaks on ta akrediteeritud suursaadikuks Afganistanis ja Püha Tooli juures.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: