Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinn plaanib tuleval aastal Linnapoodi toetada 50 000 euroga

Tuleval aastal plaanib Tallinna linnavalitsus Lasnamäel asuva linnapoe ehk lipo tegevust toetada 50 000 euroga, mida on 69 protsenti vähem kui selle aasta eelarvest ette nähtud 160 000 eurot. Poe sulgemist veel otsustatud ei ole.

"Järgmise aasta algusest on ta kindlasti lahti. Kas ta on ka suvel lahti, seda ei oska ma teile praegu öelda," ütles Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu. "Tema roll on pigem langustrendis. Sellel hetkel, kui saabub otsustuskoht, et asjal ei ole enam sisu, eks siis tehakse mingeid otsuseid."

"Hetkel on eelkõige volikogu poliitiline tahe, et ta päris kinni ei ole, tema lahtioleku aegu sai piiratud juba mõnda aega tagasi," märkis Riisalu. Juunist muutis linnapoodi pidav Tallinna Turud AS selle lahtiolekuaegu. Praegu on see suletud nii pühapäeval kui ka pool laupäeva. Lahtioleku vähendamine võimaldas Riisalu sõnul märgatavalt vähendada seal tööjõukulusid.

"Selline ettevõtlusvorm pikas perspektiivis kindlasti oma eesmärki ei täida," rääkis Riisalu. "Hetkel ta seal vaikselt on. Põhipanus ja põhitoetus linnal läheb täna Toidupangale. Tänu langenud mahtudele on ka linna kahjum vähenenud arvestatavalt."

2014. aasta mais avas Tallinna linnavalitsus aadressil Punane 48a linnapoe, mis kava kohaselt pidi pakkuma odavamaid toiduaineid. Käesoleva aasta aprillis koliti pood samas hoones väiksematele pindadele ja selle endisele pinnale kolis Toidupank. Riisalu sõnul on linnal plaanis sujuvam üleminek Tallinna Toidupanga suuremale rollile, et abivajavaid aidata pigem Toidupanga kaudu.

Käesoleva aastal toetab Tallinna linnavalitsus eelarve kohaselt Linnapoe tegevust 160 000 euroga. Tuleva aasta eelarvekavandis on linnapoe kahjumi katmiseks ette nähtud 50 000 eurot. "Kahjum varude müügist tekib kaupade müügist linnapoes. Linnapood avati eesmärgiga pakkuda hinnatundlikule kliendile elementaarseid toidu- ja tööstuskaupu linna kõige soodsamate hindadega. Selle tulemusena kujuneb kauba müügist saadav tulu väiksemaks kui on kaupade ostmiseks ja realiseerimiseks tehtavad kulud," märgitakse eelarvekavandi seletuskirjas.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: