Raie: muinsuskaitseameti nimemuutus on veel lahtine

Siim Raie
Siim Raie Autor/allikas: ERR

Riigikogus menetluses olevas uue muinsuskaitseseaduse eelnõus on ettepanek muuta muinsuskaitseamet kultuuripärandiametiks, kuid ameti peadirektori Siim Raie sõnul on nime muutmise arutelu jätkuvalt lahtine.

Raie rääkis ERR-ile, et kõne all on kolm varianti: nimi jäetakse samaks, nimi muutub koos lisanduvate pädevustega muinsuskaitse- ja muuseumiametiks või hakatakse kasutama katusterminit "kultuuripärandiamet".

"Praegu on see riigikogu kultuurikomisjoni liikmete laual," sõnas Raie. "Minu isiklik seisukoht kattub eelnõus tehtud ettepanekuga. Meie nimetus ka täna inglise keeles on National Heritage Board. Kogu selle distsipliini katustermin on kultuuripärand, me igapäevaselt tegeleme kultuuripärandiga," põhjendas ta.

Kuna ametile lisandub muuseumide valdkond, siis kultuuripärand kui termin katab Raie sõnul ilusti mõlemad tegevused ja seepärast eelistaks ta enda sõnul just seda nimetust.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: