ERR kuulutas välja uue telemaja arhitektuurivõistluse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Urmet Kook /ERR

Eesti Rahvusringhääling (ERR) kuulutas välja konkursi, et leida sobivaim arhitektuurne lahendus uue telekompleksi rajamiseks.

Uus telekompleks tuleb Tallinnas Uudistemaja ja Raadiomaja vahelisele alale. Uude telemajja on kavandatud ca 420 töökohta ning koos parklaga on hoone kavandatav netopind 15 745 m². Uue telemaja rajamisega soovib ERR koondada kogu ringhäälingutegevuse ühte kohta, moodustades olemasolevate Raadio- ja Uudistemajaga ühtse terviku.

"Mul on tõeliselt hea meel, et meie erakordselt halvas seisus telekompleksi asemele on lõpuks lootus saada uus ja Eestile vääriline telemaja," ütles ERR-i juhatuse esimees Erik Roose. "Uue projekti alusel ehitatava maja finantseerimine ootab riigieelarve strateegia otsust juba tuleval kevadel."

26. märtsil kiitis valitsus heaks riigi eelarvestrateegia aastateks 2019-2022, kus kultuuriministeeriumi valitsemisala oluliste tegevuste hulgas on välja toodud ERR-i telemaja kavandamine ja projekteerimine.

Uus telemaja tuleb funktsionaalselt ja ruumilahenduselt keeruka struktuuriga, sisaldades endas palju erinevaid ruume – alates kinnistest, erinõuetele vastava akustikaga telestuudiotest kuni inimeste liikumiseks vajalike ruumideni.

Ideekonkursi osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 27. veebruar 2019 kell 13. Ideekonkursi võitjad kuulutatakse välja märtsis. Ideekonkursi preemiafond on kokku 52 000 eurot.

Hoone projekteerimiseks korraldatava hanke teine etapp on kavas välja kuulutada pärast ideekonkurssi. Ideekonkursi võitjaga toimuvad siis läbirääkimised projekteerimistööde tellimiseks. Projekteerimistööde planeeritav maksumus käibemaksuta on kuni 1,2 miljonit eurot.

11. detsembril kinnitas ERR-i nõukogu ERR-i omanduses oleva Tuisu kinnistu müügiotsuse. Enampakkumisele kuuluvad kinnistud asuvad Tallinnas, Kristiine linnaosas, Tuisu tänava ääres kogupinnaga 41 569 ruutmeetrit. Müügist saadav raha läheb uue telekompleksi rajamisse.

ERR kuulutas konkursi välja koostöös Riigi Kinnisvara AS-i, Eesti Arhitektide Liidu ning Tallinna Linnaplaneerimise Ametiga.

Vaade tulevase telekompleksi alale Uudistemajast. Autor: Urmet Kook /ERR

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: