Ungari opositsionäärid visati rahvusringhäälingu hoonest jõuga välja

Foto: www.facebook.com/szelbernadett/

Turvamehed viskasid esmaspäeval Ungari opositsioonilised parlamendisaadikud jõuga rahvusringhäälingu MTVA peahoonest välja.

Opositsioonisaadiku Bernadett Széli Facebooki lehel postitatud videost on näha, kuidas turvatöötajad viskavad tema ja veel ühe saadiku, Ákos Hadházy MTVA peahoonest välja.

Kümnest saadikust koosnev rühm oli hoonesse sisenenud, nõudes, et eetrisse lastakse viis nende nõudmist, mille seas oli möödunud nädalal parlamendis vastu võetud nn orjatööseaduse tühistamine.

Seaduse järgi on tööandjatel õigus nõuda töötajalt aastas 400 tunni jagu ületunde, mille eest tuleks maksta kolme aasta jooksul.

Peaminister Viktor Orbáni sõnul aitab seadus lahendada Ungari tööjõuprobleemi ja lubab töötajatel rohkem teenida. Kriitikud nimetavad seda aga orjaseaduseks ja see on kaasa toonud ulatuslikud protestid.

Pühapäevaste meeleavalduste raames marssisid umbes 2000-3000 meeleavaldajat rahvusringhäälingu hoone juurde ja skandeerisid valitsusvastaseid loosungeid.

Rahvusringhäälingu hoonesse lubati siseneda opositsiooniliste parlamendisaadikute delegatsioonil, et esitada avalikult oma nõudmised. Hiljem kasutas hoonet valvanud märulipolitsei hoonesse tungida proovinud inimeste vastu pipragaasi.

Hadházy luges oma nõudmised kaamerasse esmaspäeva esimestel tundidel, kuid ei ole selge, kas need lasti eetrisse.

Esmaspäeval kogunesid meeleavaldajad taas MTVA peahoone ette.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: AP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: