Toomas Hendrik Ilves sai juubeliaasta puhul omanimelise postmargi

Eesti 100. juubeliaasta riigipeade margisari jõudis lõpule president Toomas Hendrik Ilvesele pühendatud postmargiga.

President Kersti Kaljulaid ütles neljapäeval Kadriorus toimunud margiesitlusel, et president Ilves on olnud kindel demokraatia ja isikuvabaduste eest seisja.

"Ta ei ole kunagi avatuse ja suletuse väärtuskonfliktis kõhelnud valimast julgelt poolt: valides vabaduse, võrdse kohtlemise ja demokraatlikud väärtused. Ta on teinud seda ka siis, kui see ei ole alati tema enda toetusele kõige paremini mõjunud," ütles Kaljulaid, lisades, et sellega on president Ilves meile kõigil eeskujuks. "Me usume vabadusse. Välise ning sisemise vabaduse vahel on suur seos ja oleme kõik president Ilvese õpilased."

Riigipeana tegutses president Ilves keerulisel ajal, märkis presidendi kantselei. Gruusia sõda 2008. aastal ja Ukrainas 2014. aastal alanud sündmused jäid president Ilvese presidentuuri aega.

"Toona oli meile eriti oluline nähtavalt ja usutavalt tugevdada liitlassuhteid ja öelda selgelt välja, et usume neisse liitlassuhetesse ja me ei kõhkle. Seda tööd tegi president Ilves innuga ja Eesti hoidis oma kohta rahvusvahelisel areenil kaasarääkija, mitte minemakõndijana," märkis Kaljulaid.

Presidendi kantseleis esitletud mark on viimane Eesti Posti ja riigikantselei postmargi seerias "Eesti Vabariigi riigipead 1918-2018". 2008. aastal alguse saanud seerias ilmus kokku 19 marki, mille kujundaja on Lembit Lõhmus.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: