Ansip: Reformierakond ei ole opositsioonis piisavalt head tööd teinud

Foto: Siim Lõvi/ERR

Reformierakonna toetus pole piisavalt kõrge seepärast, et erakond pole opositsioonis oma tööd piisavalt hästi teinud, ütles Euroopa Komisjoni asepresident, Eesti endine peaminister Andrus Ansip saate "Olukorrast riigis" avalikul salvestusel.

Ansip vastas küsimusele, miks on Reformierakond võrreldes aasta algusega kõvasti toetust kaotanud, et tema ei ole Reformierakonna esimees, kuid sellele küsimusele on tal ainult üks seletus: Reformierakond ei ole teinud oma tööd opositsioonis piisavalt hästi, pole suutnud inimestele teadvustada nende probleemide tõsidust, mis meie ühiskonnas on.

"Reformierakonnal pole mitte kedagi teist oma madalas reitingus süüdistada, kui ainult iseennast, aga ei ole mina see, kes kõneleb Reformierakonna nimel," lausus Ansip.

Tema hinnangul pole probleem selles, et Reformierakonnal ei oleks head ideed, millega valimistele minna. Ansip tõi välja, et ka 2011. aastal ei lubanud erakond mingeid pudrumägesid, vaid korras rahandust ning võitis valimised. Praegu tahavad inimesed tema arvates samuti korras rahandust, sest asjad pole korras, kui aktsiisiraha läheb Lätti, Soome turistid kaotavad Eesti vastu huvi ja külapoed panevad uksed kinni.

Ta kritiseeris teravalt valitsuse alkoholipoliitikat, nimetades seda Eesti rahanduspoliitika läbikukkumiseks. Lisaks ütles Ansip, et valitsus ei valmistu üldse kriisiks, mis varsti võib tulla. Ta kõrvutas olukorda 2007. aastaga, kui valitsussektoril oli suur ülejääk, ning küsis, kus on see ülejääk praegu.

"See ongi kriisiks valmistumine? Headel aegadel tuleb koguda raha halvemateks aegadeks /.../ Meil ei maksa mingeid ootusi hellitada, et Eesti jääks puutumata, kui miskit tõsist lahvatab. Mida mittevalmistumine tähendab. eelmises kriisis me nägime seda Läti ja Leedu puhul," lausus ta.

 

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: