Paavst: Iisraeli ja Palestiina rahukõnelused peavad jätkuma

{{1545737580000 | amCalendar}}
Paavst Franciscus
Paavst Franciscus Autor/allikas: REUTERS/SCANPIX

Paavst Franciscus avaldas teisipäeval jõulupühade läkituses lootust, et Iisraeli ja Palestiina rahukõnelused jätkuvad.

"Aidaku need jõulud meil taasavastada meid ühendavaid vennalikke sidemeid," lausus Franciscus Vatikanis Peetri väljakul traditsioonilises pöördumises "Urbi et Orbi" ("Linnale ja maailmale").

"Võimaldagu see iisraellastel ja palestiinlastel jätkata dialoogi ning asuda rahuteele, mis võiks lõpetada konflikti, mis on vallanud üle 70 aasta maad, mille Jumal oma armastava palge näitamiseks välja valis," sõnas katoliku kiriku pea.

Rahukõnelused Iisraeli ja palestiinlaste vahel katkesid 2014. aasta aprillis.

Paavst Franciscus avaldas lootust, et ka sõjast laastatud Jeemenis kehtestatud relvarahu viib hävitusliku sõja ja näljahäda lõppemiseni.

"Minu mõtted pöörduvad Jeemenile lootuses, et rahvusvahelise kogukonna vahendatud relvarahu toob viimaks kergendust kõigile sõjast ja näljahädast kurnatud lastele ja inimestele," lausus Franciscus Vatikanis Peetri väljakul traditsioonilises läkituses "Urbi et Orbi" ("Linnale ja maailmale").

Jeemeni vaenupooled leppisid relvarahus kokku 13. detsembril Rootsis peetud rahukõnelustel.

Vaherahus nähakse parimat võimalust teha lõpp neli aastat kestnud konfliktile Saudi Araabia toetatud valitsusvägede ja huthi šiiamässuliste vahel.

Paavst Franciscus ärgitas jõulupühade läkituses rahvusvahelist kogukonda suurendama jõupingutusi rahu saavutamiseks sõjast laastatud Süürias, et kümned tuhanded põgenikud saaksid kodumaale naasta.

"Kutsun rahvusvahelist kogukonda tegutsema otsustavalt poliitilise lahenduse nimel...et süüria rahvas, eriti need, kes olid sunnitud oma maadelt lahkuma ja otsima varjupaika mujal, saaksid tagasi pöörduda, et ealada rahus omas riigis," ütles paavst traditsioonilises läkituses "Urbi et Orbi" ("Linnale ja maailmale").

ÜRO andmeil on kaheksandat aastat kestva Süüria sõja käigus ümber asunud 23 miljonit inimest, kellest 6,6 miljonit on vahetanud elukohta riigisiselt ja 5,6 miljonit läinud välismaale.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: