Tänavu on Eestist varjupaika küsinud 90 inimest ({{commentsTotal}})

Tallinn
Tallinn Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Käesoleva aasta jooksul on Eestis esitatud 90 varupaigataotlust, neist kolmandik ühe kuu jooksul.

Politsei- ja piirivalveameti kodakondsuse ja rahvusvahelise kaitse büroo juhtivmenetleja Kai Heinlaid ütles BNS-ile, et käesoleva aasta esimese 11 kuu jooksul esitati Eestis Euroopa rändekava väliselt kokku 90 rahvusvahelise kaitse taotlust. Seda on mõnevõrra vähem, kui mullu või tunamullu. Nii esitati 2017. aastal kokku 116 ja 2016. aastal kokku 111 taotlust.

Kõige enam esitati tänavu rahvusvahelise kaitse taotlusi juulis, kui Venemaal toimunud jalgpalli MM-i ajal tuli Eesti piirile palju kolmandate riikide kodanikke, kes piirpunktis peatatuna või ebaseaduslikult piirületuselt tabatuna esitasid varjupaigataotlused. Kokku esitati juulis 30 taotlust, ülejäänud kuudel jäi taotluste arv alla kümne.

Heinlaid nentis, et riigid, mille kodanikud on Eestis kõige rohkem varjupaigataotlusi esitanud, on endiselt Ukraina ja Venemaa.

Nii on tänavu Ukraina kodanikud esitanud 17, Venemaa kodanikud 12, Egiptuse kodanikud kümme, Pakistani kodanikud seitse ja Bangladeshi kodanikud kokku kuus varjupaigataotlust.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: