Tulevärgisõbrad paugutamisvastaste kampaaniatega kaasa ei lähe

Aastavahetuse ilutulestik
Aastavahetuse ilutulestik Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Üha enam on sel aastal enne aastavahetuse pidustusi välja tulnud kampaaniaid, milles kutsutakse ilutulestikust loobuma, aga ilutulestiku müük püsib stabiilsena, kirjutab Eesti Päevaleht.

Rühmasid, kes paluvad aastavahetuse paugutamisest hoiduda, on seinast seina: looma- ja keskkonnakaitsjad, loodusteadlased, poliitikud, aga tasapisi hakkavad lisanduma ka kohalikud omavalitsused, märgib ajaleht.

Eelkõige loomadele mõeldes tegid Tallinna rohelised linnavalitsusele ettepaneku tuleval aastal ilutulestikust loobuda. Nad kutsusid Tallinna tuleval aastal korraldama ilutulestiku asemel laseršõud ja kasutama valguslahendusi ja tõid näiteks Espoo linna, kus nii tehakse.

Tänavu ilutulestik Tallinnas siiski paugub, kuid linn palub inimestel jätta eraviisilised ilutulestikud õhku laskmata.

Tallinna kesklinna vanem Vladimir Svet märkis, et Vabaduse väljaku ilutulestik on eraviisilistest ilutulestikest erinev nii professionaalse ja ohutu korralduse kui ka elurajoonidest kauge asukoha poolest - samuti on see tema sõnul oluline traditsioon.

Svet lisas, et see ei tähenda, et linn ei võiks kaaluda ilutulestiku asendamist millegi muuga, näiteks laseršõuga.

Ohtratest üleskutsetest hoolimata ei näita pürotehnika müük vähenemise märke. Ruf Ilutulestike müügi- ja turundusjuht Kätlyn Nurmsalu ütles, et müük on varasemate aastatega samal tasemel.

Näiteks Tallinn kulutab ilutulestikule 17 480 eurot, aga Tartu 4000 ja Rakvere 7000.

Allikas: EPL

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: