Kihnu tuletorn läbis põhjaliku remondi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kihnu tuletorn vajas juba ammu hädasti remonti ja oleks peagi tulnud külastajatele sulgeda. Nüüd, pärast mitu kuud kestnud renoveerimist, on 154-aastane majakas saanud taas värske välimuse.

Kihnu tuletorn, kohalikus keeles puak toodi praegusesse asukohta osadena 1864. aastal Inglismaalt. Nii on see juba 154 aastat teeninud meremehi navigatsioonimärgina, aga see on olnud ka Kihnu sümbol, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Torn oli viimast päeva avatud 31. juulil ja siis algas remont. Nüüd on vana torn nagu uus.

"See tuletorn läks maksma 770 000 eurot. Selle raha andis meile vabariigi valitsus eesotsas peaministriga, kes käis külas Kihnus 2017. aastal ja ütles, et temale Kihnu kultuur nii väga meeldib, et seda on vaja hoida ja toetada. Ja saimegi sellise kingituse Eesti sünnipäeva puhul, et saime oma ajaloolise tuletorni korda. Ta on nüüd üle 150 aasta olnud siin saarel samasugune, ta on küll vahepeal väljast ja seest värvitud, aga nii põhjalikku, sellist kapitaalremonti pole olnud. Siin võeti lausa kõik trepiastmed lahti, viidi välja ja värviti ära. Võeti ka tornikuppel maha ja viidi Tallinnasse, kus ta restaureeriti," rääkis SA Kihnu Kultuuriruum juhataja Mare Mätas.

Tule kõrgus merepinnast on 29 meetrit. Mare Mätase hinnangul on tuletorn saarekülaliste seas populaarne. Nüüd, kus see on korda tehtud, peaks huvilisi veel rohkem tulema.

Torni pääseb huvi korral talvelgi, aga hooaeg on 1. maist septembri lõpuni.

"Ma usun küll, et rahvas tahab näha, mis siin on tehtud ja koos meiega rõõmu tunda selle suure töö üle, mis on siin käesoleval aastal ära tehtud. Me ise oleme küll väga õnnelikud ja uhked, et selline tuletorn on Kihnus," lausus Mätas.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: