Aastavahetus tõi kiirabile ja päästjatele palju tööd

{{1546333800000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Aastavahetus tõi kiirabile üle tuhande väljakutse ning Tallinnas tuli käiku panna ka lisabrigaad. Päästeamet sai üle Eesti kokku 104 väljakutset. Politseile oli liiklusõnnetustest tõsiseim Tallinna-Tartu maanteel juhtunud avarii, kus said viga ka kaks väikelast.

Tallinna Kiirabi peaarsti Raul Adlase sõnul said kiirabiüksused üle Eesti vana-aasta õhtul 1051 väljakutset, millest Tallinnas oli 316.

"Üldtraumade tõttu vajasid Tallinnas vana aastat ära saatnud inimesed kiirabi abi 55 korral, sealhulgas 17 juhul oli trauma põhjustatud vägivallast," rääkis Adlas BNS-ile.

Aastavahetustele tavapäraselt ei puudunud ka seekord alkoholiga liialdanud inimesed, kes vajasid Tallinnas kiirabi abi 60 korral. "Samas mullu oli sellised väljakutseid 89, seega oli olukord nüüd veidi parem," lisas Adlas.

Seekord tegi kurja ka pürotehnika väärkasutamine, mille tõttu said Tallinnas kannatada ja vajasid kiirabi neli inimest. Pärast keskööd oli Tallinnas vaja käiku panna ka lisabrigaad, mis aastavahetuste ajal alati reageerimisvalmis on.

Päästeameti vastutava korrapidaja Meelis Mesi sõnul keegi tulekahjudes ei hukkunud, kuid ka tema tõstis esile, et inimesed said vigastada pürotehnika kasutamisel. "Päästjad reageerisid kokku neljale sündmusele, kus inimesed said ilutulestiku laskmisel vigastusi. Neist ühel juhul sai Narvas ilutulestiku raketiga näovigastusi 12-aastane poiss," ütles Mesi.

Kogu riigis oli aastavahetusel 56 tulekahjudega seotud päästesündmust, lisaks ka liiklusõnnetused ning abi osutamine kiirabile ja politseile. Silma paistsid arvukad prügikastide põlengud, kokku oli neid aastavahetuse öösel 25.

Politseile möödus esmaspäev ja möödunud öö veidi töisemalt kui tavaline nädalavahetus, sest palju rahvast oli tulnud avalikesse kohtadesse ja sellistel juhtudel tarvitatakse ka rohkem alkoholi.

Liiklusest tabas politsei 12 roolijoodikut, kellest kaks oli narkojoobe kahtlusega, ütles ERR-ile Põhja prefektuur operatiivjuht Valdo Põder. Juhtus ka mitu liiklusõnnetust, millest eraldi ära märkimist väärivaks pidas Põder juhtumit, kus Tallinna-Tartu maantee 85. kilomeetril sõitis kraavi auto, milles olnud neli inimest viidi haiglasse. Politseil on alust arvata, et sõidukijuht oli alkoholijoobes ja tal puudus ka juhtimisõigus, märkis politseinik. Autos olid lisaks 30-aastasele mehele ja 33-aastasele naisele ühe-aastane poiss ja kolme-aastane tüdruk.

Kainenema toimetati üle Eesti 71 inimest, mis on politsei jaoks keskmisest enam. Registreeriti ka 34 lähisuhtevägivalla juhtumit. Eraldi ühtegi juhtumit Põder välja ei toonud, ent valdav tendents oli see, et ühise alkoholitarvitamise käigus mindi tülli ja sellele järgnes vägivald.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: