Trump on valmis valitsusseisakuga pikalt jätkama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

USA president Donald Trump teatas, et on vajadusel valmis valitsusseisakuga jätkama kasvõi aasta ja isegi enam.

Trump ütles pressikonverentsil, et on kaalunud sellega seoses isegi riikliku hädaolukorra väljakuulutamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kehtestades riikliku hädaolukorra võib Trump kongressist täielikult mööda minna ja suunata raha müüri ehitamiseks piirile Mehhikoga näiteks kaitseministeeriumi varadest.

Samas rõhutas Trump, et ta loodab, et nii ei lähe. Kokkulepet demokraatidega endiselt pole.

ERR-i korrespondent Washingtonis Maria-Ann Rohemäe märkis, et ei ole päris selge, mida Trumpi plaan endast kujutab.

"Siin Washingtonis üritatakse aina rohkem selles osas selgust saada, sealhulgas ka Velge Maja ise. Kindel on see, et se on väga keeruline juriidiline protsess. Iseenesest tundub, et presidendil on võimalik erinevaid vahendeid liigutada hädaolukorra väljakuulutamisel ja eriti mui mõelda hiljutisi sündmusi - orkaanide või tulekahjude põhjustatud kahjude kõrvaldamisel. Siis on president kehtestanud hädaolukorra ja üritanud kongressist mööda hiilida, et rahaliste vahendite eraldamine ei takerduks poliitilises protsessis," ütles ta.

"Seda, kas sarnast võtet on võimalik kasutada ka piirimüüri puhul ei ole veel selge. Valge Maja üritab selgitada, kas on võimalik kaitseministeeriumi erinevatest programmidest raha ümber suunata. President on ise ka öelnud, et ta võiks võtta raha teiste ministeeriumite eelarvest," selgitas Rohemäe.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: