Pence: Valge Maja uurib võimalusi kuulutada välja eriolukord ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: SCANPIX / SIPA

Valge Maja uurib õiguslikke võimalusi kuulutada välja eriolukord, et kongressist mööda minna ja alustada president Donald Trumpi lubatud müüri ehitamist Mehhiko piirile, teatas asepresident Mike Pence.

Pence ütles valitsusasutuste osalise seisaku 17. päeva kommenteerides ajakirjanikele, et Trump kaalub jätkuvalt eriolukorra ideed, kuid ei ole veel langetanud otsust.

Pressikonverentsist võtsid osa ka sisejulgeolekuminister Kirstjen Nielsen ja teised administratsiooni kõrged ametnikud.

Pence ütles, et Trump kutsus kongressi demokraatide liidrid Chuck Schumeri ja Nancy Pelosi uuesti Valgesse Majja, et jätkata kõnelusi valitsusseisaku ja piirimüüri küsimuse lahendamise üle. Kuid ta lisas, et Trump ei kavatse teha piirimüüri rahastamise nõudmises järeleandmisi.

Pence'i sõnul läheb Nielsen teisipäeval ja kolmapäeval kongressi, et teavitada esindajatekoja ja senati liikmeid.

Trump esineb teisipäeval rahvale seoses piirimüüri tüliga

Trump esineb teisipäeval kõnega rahvale seoses piirimüüri tüliga. President säutsus esmaspäeval Twitteris, et ta esineb kõnega kell 21:00 (Eesti aja järgi ööl vastu kolmapäeva kell 04:00), teemaks "humanitaar- ja julgeolekukriis meie lõunapiiril".

Pöördumine leiab aset kaks päeva enne seda, kui Trump külastab Mehhiko piiri.

Trump "reisib neljapäeval lõunapiirile, et kohtuda nendega, kes on riikliku julgeoleku ja humanitaarkriisi rindejoonel", lausus Sarah Sanders Twitteris.

Sammu peetakse katseks survestada kongressi ajal, mil Trump nõuab miljardeid oma piirimüürile ja kongresmenid ei taha talle seda anda. Vaidluse tõttu on USA riigiametite töö osaliselt peatunud.

Kongressi esindajatekojas enamuses olevate demokraatide sõnul on "kriis" Trumpi poolt ülepaisutatud ning et piirimüür on poliitiline trikk, mis ei ole väärt maksumaksjate raha.

Trump nõuab miljardeid oma piirimüürile ja kongresmenid ei taha talle seda anda. Vaidluse tõttu on USA riigiametite töö osaliselt seiskunud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: