Itaalia võimud: äärmuslane Battisti veedab ülejäänud elupäevad vanglas

{{1547375520000 | amCalendar}}
Foto: AFP/Scanpix

Itaalia võimud tunnustasid pühapäeval Boliiviat vasakterrorist Cesare Battisti tabamise eest ja lubasid, et endine vasaksiss lõpetab oma elupäevad vanglas.

Boliivia politsei tabas Battisti laupäeva õhtul ja teatas tema väljaandmisest Brasiiliale. Brasiilia on lubanud endise sissi Itaaliale välja anda.

Itaalia siseminister Matteo Salvini tänas Boliivia politseid ja Brasiilia valitsust ning kinnitas, et Rooma taotleb Battisti väljaandmist võimalikult kiiresti.

"Mõtlen tema veretööde ohvreist, nende aastate keerulisusest, valitsustest, kes teda kaitsesid. Pseuodointellektuaalidest, kirjanikest, lauljaist, filmitegijaist, kes kaitsesid seda mõrtsukat ning nüüd ründavad mind. Õiglus ja terve mõistus on võitnud. Ma loodan, et peagi tuuakse ta Itaaliasse," rääkis Salvini.

Battisti põgenes 1981. aastal Itaalia eeluurimisvanglast, kus ta ootas kohut süüdistatuna neljas mõrvas sissirühmituse Kommunismi Relvastatud Proletaarlased liikmena. Ta mõisteti 1990. aastal tagaselja süüdi ja eluks ajaks vangi. Battisti on tunnistanud, et kuulus rühmitusse, kuid eitab tapmisi. 

Battisti elas ka Brasiilias värvikat elu ning jõudis ka vangis istuda. Viimased aastad on ta rahulikult kirjanikuna tegutsenud. Ta oli vasakpoolse presidendi Luiz Inácio Lula da Silva soosik. Nüüd istub Lula ise vanglas korruptsiooni eest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Battisti Itaaliale välja andmise otsustas mullu detsembris ära juba tollane Brasiilia president Michel Temer, selleks ajaks aga oli eksterrorist juba riigist kadunud.

Praegune president Jair Bolsonaro kinnitab, et Battisti väljaandmine Itaaliale on ainult aja küsimus.

Itaalia lennuk saabus Boliivia lennujaama Battistit kodumaale viima

Boliiviasse saabus pühapäeval lennuk Itaalia politseiametnike ja julgeolekuteenistuse agentidega, et võtta peale tagaotsitav vasakäärmuslane Cesare Battisti. 

Lennuk saabus Santa Cruzi linna Viru Viru lennujaama, kus Battisti rahvusvahelise politseiorganisatsiooni Interpol korraldatud operatsiooni järel laupäeva õhtul tabati, ütlesid AFP ajakirjanikud lennujaama rahvusvahelises terminalis. 

Itaalia peaminister Giuseppe Conte ütles pühapäeval, et "Cesare Battisti naaseb Itaaliasse lähitundidel lennuga, mis suundub Santa Cruzist otse Rooma". 

Conte tänas avalduses Boliivia ja Brasiilia võime ligi neli aastakümmet jooksus olnud Battisti tabamise eest ja kinnitas, et Battisti asub Itaaliasse jõudes viivitamatult kandma oma eluaegset vanglakaristust. 

Toimetaja: Indrek Kuus, Arni Alandi, Merili Nael

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: