Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar siirdub poliitikasse

Foto: Siim Lõvi/ERR

Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar lahkub Postimehest ja pürib erakonna Eesti 200 ridades riigikokku.

Kell 14 andis Hussar koos Eesti 200 juhi Kristina Kallasega pressikonverentsi, mida saab täismahus vaadata SIIN.

Hussar teavitas oma senist tööandjat poliitikasse siirdumise otsusest alles läinud nädala reedel. Hussar kandideerib valimistel Tallinnas Mustamäe ja Nõmme valimisringkonnas ning tema koht üldises valimisnimekirjas selgub kolmapäeval.

Postimehe vastutav väljaandja Merili Nikkolo ütles ERR-ile, et Hussari lahkumine tuli kogu toimetusele üllatusena.

"Tema reedene otsus oli meie jaoks üllatav, sest me ei osanud seda kuskilt oodata. Veel eelmisel nädalal tegime koos plaane, mis me Postimehes teeme kuu või kahe pärast või kuidas me valimisi kajastama," kommenteeris Nikkolo.

Samas lisas ta, et igal nimesel on õigus leida enda jaoks uusi väljakutseid.

"Mis meid natuke kriitiliseks tegi, oli see, et teade tuli, nagu öeldud, viimasel tunnil. Saan ka Laurist aru, sest ka pakkumine tuli viimasel tunnil," lisas Nikkolo, kes võtab nüüd ise ajutiselt peatoimetaja koha üle. Uue peatoimetaja leidmiseks lubas ta alustada kohe otsinguid.

Postimehele ütles Nikkolo, et selline käitumine Eesti suurima päevalehe peatoimetaja poolt paneb ajalehe keerulisse olukorda, kus võidakse kahtluse alla seada nii usaldusväärsus ja ajakirjanike professionaalne töö. "See heidab varju ajakirjanduse sõltumatusele tervikuna."

2016. aasta juunist Postimehe peatoimetajana töötanud Hussar ise ütles intervjuus Postimehele, et tahab pärast 20 aastat ajakirjanikutööd näha kõike teise nurga alt. Ta polnud nõus väitega, et nüüd tekib põhjendatud kahtlus, et ajaleht on seni olnud ühe poliitilise jõu teenistuses.

"Kui ma loen kõike seda, mis Postimees ka Eesti 200 kohta on kirjutanud, siis on artikleid seinast seina. Postimees on avaldanud väga kriitilisi artikleid ja väga teravaid käsitlusi. Täna võime öelda, et Postimees on olnud sõltumatu ja suudab objektiivselt kajastada Eesti parteimaastikul toimuvat," rääkis Hussar.

Tähelepanelikule meediatarbijale pole jäänud märkamata Postimehe senise peatoimetaja ja Eesti 200 vaheline soe suhe. Just Postimees oli väljaanne, kus Eesti 200 tuli mullu 2. mail välja manifestiga "Eesti 200 vajab julgeid eestvedajaid". Mõned päevad hiljem, 6. mail avaldas Hussar Postimehes kommentaari "Miks ma toetan Eesti 200 algatust".

"Eesti 200 on alustanud oluliselt elukogenuma meeskonnaga rahulikult ja kuigi selles on valdkonnaeksperte ja oma ala tippe, siis enamikku avalikkust kõnetavaid nimesid algatusgrupis ei ole. Sümpaatne on oma seisukohtadele ja visioonile rõhumine ning ka see, et õhinapõhisust ja populismi on mõõdukalt," kirjutas Hussar.

Postimehe sõltumatus parteipoliitikast on tulnud hiljuti jutuks ka Isamaale annetuste tegemise kontekstis. Nii Aivar Linnamäe, Margus Linnamäe kui ka Reet Roos toetasid oma koduerakonda Isamaad 2018. aasta neljandas kvartalis igaüks 50 000 euroga. Margus Linnamäe on teatavasti Eesti Meedia, sealhulgas Postimehe omanik. Linnamäe ütles, et tema suurannetus Isamaale ega ka sinna erakonda kuulumine Postimehe sõltumatust ei mõjuta.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: